Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A cukorbetegség minden tünetén...

A cukorbetegség minden tünetének igaznak kell lennie rám, hogy tényleg cukorbeteglegyek, vagy csak ha már jó pár igaz rám akkor is fennáll a veszély?

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bemész egy patikába, csináltatsz egy vércukortesztet, és máris megnyugszol, vagy megtudod, ha gáz van.
2010. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jelentkezik minden tünet. SŐT! A cukorbetegség azért nagyon veszélyes még napjainkban is, mert nem feltétlen okoz egyértelmű tüneteket.

Ha gyankodsz valami miatt, akkor menj el a háziorvosodhoz és kérj vizsgálatot.

Hajlam esetén vegyél egy cukorszint-mérőt (olyan 5-8.000,- Ft)és ha furcsán érzed magad, akkor mérj egyet. Én is ezt csinálom. A dokinál nem tudtuk megmérni, mert nem vérzik az ujjam a stressztől. :) A doki szerint csak akkor kell visszamennem, ha többször a normálistól eltérő eredményt kapok.

2010. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

én enyhén túlsúlyos vagyok ráadásul dohányzom:S emellett az utóbbi időben folyton fáj a fejem,fáradt vagyok,hiába alszom ki magam és képtelen vagyok koncentrálni.Szinte állandóan éhes vagyok és folyton kivan száradva a szám bármennyit is iszok, és emellett percenként tudnék járni wc-re is.

terhes biztos nem vagyok,mert novemberben voltam utoljára együtt férfivel,de védekeztünk és azóta normálisan,időben és normális mennyiségben is megjött.

2010. márc. 22. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ezek a tünetek illenek rá. menj el háziorvoshoz, ő mér neked cukrot. ha az éhomi cukrod nem is magas kérj egy terheléses vizsgálatot, mert a cukorbetegséget megelőzi egy állapot, ahol az éhomi cukor jó, de a terheléses már bajt jelez. mindenképpen kezeltesd.
2010. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20:21-es jól írja

éhgyomri cukor, terheléses cukor, HbA1c, fruktózamin és

vizelet cukor


a tünetek tökéletesen rád illenek, fogyni kellene, az javít a vércukor értékeden, 25ős BMI alá kellene menni és sportolni

(

BMI (body mass index=testtömegindex) = testsúlyod / testmagasságod méterben kifejezve négyzetre emelve


pl. 56 kg és 158 cm

BMI=56/(1,58*1,58)=56/2,49=22,48

)

2010. márc. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!

reggel lesétálsz a patikába és csinálsz egy cukormérést. aztán jól bekajálsz, mondjuk 1 zsemle, 2 deci tej és egy cukros kávé :) megint lesétálsz a gyógyszertárba úgy, hogy a reggeli kezdetétől pont másfél óra teljen el és ismét mérsz! ha 7,2 alatt van akkor oké :)


nekem terhes cukrom volt, egy kötelező vizsgálatból derült ki, semmi tünet. (65 kilóval mentem szülni, gondolhatod...) szülés után 3 hónappal az ellenőrzésen 9,6 volt a cukrom :( szintén semmi tünet, 53 kiló vagyok, sokat eszem a szoptatás miatt de ez normális.

(4 hós a babám)


szerintem mérd meg az a tuti!

szorítok, hogy minden oké legyen

2010. márc. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)Ha van még valakinek tapasztalata,vagy tud más betegséget is ezekkel a tünetekkel akkor legyen szíves megírni! :)


Am. a cukorbetegséggel összefügghet az,hogy már 3. hete hőemelkedésem van és írt már fel egyszer az orvosom antibiotikumot 2 hete,végig is szedtem és még mindig 37.5- nél lejjebb nem megy a lázmérő?

2010. márc. 23. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség egyik tünete lehet a nem gyógyuló fertőzés is
2010. márc. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!