Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális a 85 és 100 közötti...

Normális a 85 és 100 közötti pulzus?

Figyelt kérdés

Nyugalmi állapotban ilyen érték közé esik a pulzusom, ezen belül is a legtöbbször 92-93.

Nagyon gyengének és fáradtam érzem magam egy jó ideje és régóta, egyre többször és egyre jobban légszomj gyötör, sokszor éjszaka is felkelek emiatt. A mellkasom nem fáj, de folyton köhögök és fulladozok. A vérnyomásom általában 120-on valahány, időnként 130,135 körüli. Vannak napok, amikor a karjaimat alig tudom mozgatni, emelni.

Beteg nem vagyok, nem is vagyok megfázva. 29 éves nő vagyok, nem dohányzom, régen sem. Szerintetek mi lehet ez?


2016. jan. 8. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A 85 fölötti pulzus nem normális. Mindenképp orvos tud segíteni. Béta blokkolót kell szedni.
2016. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem normális.Kimerült lehetsz vagy ideges.A vérnyomásod nem vészes.De aszivedet megnézehtetnéd.
2016. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 8. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Hülyeség hogy a 85 feletti pulzus nem normàlis! Ha utánanézel neten, 100-ig még emelkedettnek sem mondjuk. Van akinek alapból 85-95 közé esik nyugalmi állapotban. Lehet hogy stresszes vagy a fáradtságtól, plusz ha megméred még stresszesebb mert azt hiszed magas. Én ma reggel megmértem, jól kipihentem magam, sokat aludtam, a vérnyomás 113/76 volt asszem, a pulzus 100, megmértem mégegyszer, 101. Éreztem hogy mintha gyorsabban verne, de nem tudom mitől. Mérd többször, relaxálj, és próbálj meg megnyugodni, majd mérd újra!
2016. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én pulzusom általában 80-100 között volt (és néha most is van), persze lehet pajzsmirigy miatt is, de nálam a túlsúly volt és főleg a mozgáshiány (mivel ülőmunkán vagyok napi >8 órában és nem igazán mozogtam előtte/utána sem), elkezdtem sportolni, fogytam is, de 1 hét után már csökkent a pulzus, fél év után kb. megijjedtem, mert volt, hogy este 50 körüli volt. Azóta sajnos újra híztam, újra nem mozgom eleget és újra 80-90 között van. Így mindenképpen tudom javasolni a sportot... (De amúgy való igaz, hogy 60-100 között elfogadott, 100-120 között emelkedett és csak >120 esetén van gáz elvileg)...
2016. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!