Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség, nem tudok aludni?

Segítség, nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Nagyon,rossz kislánykorom volt,ez miatt stresszes vagyok, voltam ideges is,most is.Akkor sem tudok elaludni,ha valakivel este veszekszünk pl a barátommal,még akkir se ha előző este sem tudtam.Szorongok,bennem van a megfelelni vágyás is.mondok példákat,hogy mik szojrak lenni.Sokstor ,van olyan is hogy most aludtam,vagy sem.Meg ilyen felszínes alvásaim is vannak.Reggel nagyon rosst,szédülök,karikás a szemeim,nem nerek a tükörbe nézni,hogy már megint,hogy nézek ki,rosszabbul dolgozom,szresszeseb vagyok stb.Lehet a hajnovekedesem is ilyen lassú,6vagy 7év alatt,csak még a vállamig ér.Még ritja ga nyolc órát alszom,de még tizet sem.A legtöbb mit alszok kb.6ora.Más fiatalon is annyit alszik mint a bunda.Fiatal nökent ,nem tudok aludni.Voltam a biobolta venni akarta a valerianat es ott a nöi is mondta,hogy már fiatal nöként ilyenekhez kell nyúlnom?

2016. jan. 26. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ilyen problémád van, én első körben három dologra koncentrálnék.


Az egyik, hogy a szervezetedet kellene az alvásra átállítani. Vagyis, ha tudsz aludni, ha nem, ugyanakkor kellene lefeküdni. Lefekvés előtt 1 órával már nem enni semmit, illetve nem nézni képernyőt (telefon, tv, tablet, stb.) A kikapcsolódáshoz, megnyugváshoz az olvasás a legjobb, biztos találsz olyan könyvet, újságot, magazint, ami érdekel. Igyál meleg, mézes tejet vagy kakaót. Ha kell segítség, gyógynövényeknek is van nyugtató hatása: citromfű, kamilla, levendula. A levendulát, ha párologtatod, annak is van nyugtató hatása.


A másik, amit írsz, a megfelelni vágyás, vagy megfelelési kényszer, és az ebből következő szorongás. Ennek a megszüntetéséhez, csökkentéséhez pedig saját magaddal kell tisztában lenned. Miért akarsz megfelelni, és kinek? Érdemes mindenkinek megfelelni, és elveszíteni saját magadat? Próbáld megtalálni, mások véleményétől függetlenül, azokat a dolgokat, amik neked tetszenek, tevékenységeket, hobbit, stb.


Az eddig leírtak valószínűleg csak hosszútávon működnek. De ami rövidtávon is működhet és segítheti az alvást, az a mozgás, sport vagy fizikai munka. Ha lefárasztod a tested, el tudsz aludni, és pihenni.

2016. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!