Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikumból miért kell...

Antibiotikumból miért kell beszedni az egész dobozzal?

Figyelt kérdés
Életem során már többször csináltam azt, hogy nem szedtem be az egészet, de mégsem lett semmi bajom... Vagy csak nem tudok róla? :D

2016. jan. 27. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a szervezetedben élősködő kórokozók száma 0-ra vagy annyira csökkenjen, amennyivel már a saját immunrendszered is elbír, egy teljes, vizsgálatok során belőtt időtartamú kúra kell - ezek élő mikroorganizmusok, sokszor nehezen hozzáférhető helyeken, szövetekben élnek és szaporodnak. Persze van némi biztonsági ráhagyás, amikor egy kúra időtartamát megállapítják, ill. sok függ attól is, hogy milyen a beteg állapota, immunrendszere, ebben nagy egyéni eltérések lehetnek. Neked szerencséd volt, de sokszor előfordul, hogy egy kúra nem elég, visszatér a betegség, és kell egy plusz kúra, vagy antibiotikumváltás.
2016. jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

+ pontosan a helytelen használat miatt alakultak ki az úgynevezett multirezisztens baktériumok.


Ezek a baktériumok már ellenállnak a legtöbb antibiotikumnak, mert a nem megfelelő dózisban alkalmazott antibiotikumokkal szemben kifejlesztették az ellenálló képességüket.

Tehát, ha nem megfelelő dózisban és ideig szeded az antibiotikumot, akkor nem csak magadnak okozol kárt, hanem ahhoz is hozzájárulsz, hogy olyan betegséget okozó baktériumok jöjjenek létre, amelyek ellen már nincs hatásos gyógymód.

2016. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmm... Sejtelmem sem volt... Köszönöm a válaszokat, innentől jobban odafigyelek!
2016. jan. 28. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!