Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Át lehet szokni háton fekvésre...

Át lehet szokni háton fekvésre, ha valaki egész életében oldalt feküdt (max.3-4 kivétel volt)?

Figyelt kérdés

Én most a húszas éveim elején vagyok, ha ez számít valamit. Nagyon sokszor fáj a nyakam, elfekvés miatt. Egyszer sok éve nagyon felpárnázottan aludtam el és akkor két napig nem bírtam megmozdítani a nyakamat, igazából azóta is megvan még a hatása, mert sokszor ropog, ha hirtelen mozdítom meg és elég érzékeny, ha normális párnán is fekszem, sokszor nagyon megfájdul reggelre.


Azt olvastam, hogyha háton fekszem, akkor sokkal kevésbé fájdulhat meg a nyakam, meg amúgy is egészségesebb. Az a baj, hogy én csak akkor tudok elaludni, ha oldalt fekszem, vagy oldalra fordulok. Ezt a megszokást, berögződést meg lehet valahogyan változtatni?



2016. jan. 13. 13:10
 1/1 raudaeirikr válasza:
Mozogj, ismerd meg a tested. Nem szokásos "sportolásra" gondolok, mint meló után egy óra vasgyúrás-golyórugdosás placcon, fekpadon vagy futógépen, mert egy óra tessék-lássék nyögés nem képes hatékonyan ellensúlyozni 23 óra tömény ártalmat (bár adott helyzetben részleges és rövid távú javulás azzal is elérhető). Inkább terepen futás, úszás, túra, torna különböző napszakokban és fényviszonyok között. Ezt mindenkinek magának ki kell tapasztalnia, ha van ideje és lehetősége rá. A települési életmódnál, gépies jövés-menésnél nincs károsabb és sorvasztóbb dolog. Próbáld bepótolni azt, amit már csecsemőkorban elvesz mindenkitől: egyáltalán rendesen kifejlődni. Ha van elég időd, mecsak az épp megfelelő (nem feltétlen mindig ugyanolyan) testtartásra fogsz ráérezni, de egyben megfelelő táplálékra is, satöbbi. Egyszerűen érezni fogod. Vagy elfogadod a hivatalos verziót és szétszedeted-összerakatod magad dokikkal, szedsz csodabogyót.
2016. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!