Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rossz a beszédértésem....

Nagyon rossz a beszédértésem. Hogyan javíthatnék rajta?

Figyelt kérdés

Kiváló hallásom van, viszont nagyon rossz a beszédértésem, sokszor nehezen értem meg, hogy mit mond valaki, van úgy, hogy többször rá kell kérdeznem.

Ez nem csak számomra kellemetlen, hanem a többi embert is zavarja, hogy többször el kell ismételniük, amit mondtak nekem, ráadásul durván akadályoz az idegen nyelvek tanulásában. Hiába tanulok meg rendesen egy nyelvet, egy szót se értek abból, amit mondanak rajta.

Van valakinek ötlete, hogy mit lehetne ezzel kezdeni, vagy hova fordulhatnék ezzel a problémával?



2016. jan. 31. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Na, ezzel pont igy vagyok en is. Hangszereket nagyon jol hallok pl, de a beszedet en sem ertem, evekig tanultam angolt, ha olvasom a szoveget tokeletesen megertem, ha hallom, semmit nem ertek belole... Magyqrral is sokszor megtortenik, hogy vissza kell kerdeznem... Kivancsi vagyok en is a egoldasra.
2016. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mi a megoldás, csak érdekességképpen jegyzem meg, hogy a beszédhallás és a beszédértés nem ugyanaz. Ha hallod amit mondanak, akkor a füleddel nincs baj, viszont a beszédértésért az ún. wernicke-terület felelős az agyban. (Ha ez nem működik megfelelően, azt afáziának hívják, bár ennek úgy sejtem egyéb tünetei is lennének.) Kiskorodban nem volt ezzel gond? Az írott szövegekkel nincs problémád? Szerintem logopédus foglalkozik ilyesmivel.
2016. jan. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hallani hallom, hogy mondanak valamit, de nem értem. A probléma kiskoromban is megvolt, fennáll, amióta csak az eszemet tudom. Az írott szövegeknél annyi van, hogyha sok és sűrű a szöveg, akkor valamiért nehezebben olvasom, lefárasztja az agyamat.
2016. jan. 31. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én ehhez mélyebben nem értek, hülyeséget meg nem akarok mondani. Esetleg kérdezz meg egy logopédust, ő biztos tovább tud irányítani, ha szükséges.
2016. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oké, de nem vagyok biztos benne, hogy ehhez logopédus kell. Ő nem inkább a beszédhibákkal foglalkozik? Én hibátlanul beszélek, érteni nem értem a beszédet. De kösz.
2016. febr. 1. 09:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre keresek majd egy logopédust, ahogy írtad, ha nem is tud segíteni, legalább elirányít valamerre.
2016. febr. 1. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!