Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon ez rossz előjel, mit...

Vajon ez rossz előjel, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

már az hogy felrakom ide a kérdésem...

Tudni munkahlyemen 12 órát vagyok teljesen egyedül, munkatársaim javarészének nem keresem a társaságát. Nem megy ez a felszínes kétszinű beszélgetés. De ami azt illeti barátaim sincsennek már, testvérem nincs csak anya van...rengeteget vagyok egyedül.Mostanában azt veszem észre magamon persze tudatosan(tehát tudatába vagyok), hogy beszélek magamban a munkahelyen. Legtöbbször sérelmeket játszok el, amiben "visszaszólok másoknak, visszabántok embereket, keményebb vagyok.." helyzeteket. Sajnos otthon pedig gyakran vagyok ingerült, ami nem jó. Szórakozni nem járok el. Mostanában pedig előfordul gyakrabban, csak spontán olyan érzésem van mikor otthon vagyok mint ami akkor van mikor valamitől tartok és ilyen stresszes állapotban leszek. Nem tudom pontosan minek nevezzem. Olyankor mintha nagyobbakat verne a szivem, és fáradtnak érzem magam, erőtlennek, lefekszem de akkor is csak a szivverésem érzem. Aludni nem tudok. Sajnos ez van hogy már csak úgy ok nélkül is előjön. De csak otthon. Persze az is benne lehet hogy sokszor van fent vagyok 4 ig is és....szóval az alvás hiány. Elalvással nincsennek bajaim. (ritka) bár sztem ez amiatt lehet hogy nem vagyok olyan emberekkel sokat akikkel igazán ellennék. Magyarán nincs meg az a közeg, vagy csak egyszerűen velem lehet baj. Néha már elbizonytalanodik az ember.


2012. márc. 23. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem "előjel", hiszen rég benne vagy a bajban. Túlságosan magányos vagy. Ez árt a közérzetednek. Az embernek szüksége van a kommunikációra, még akkor is, ha ezt azonnal nem érzi. Ez a magadban motyogás, ingerültség, idegesség stb. nagyon is lehetséges, hogy a magány következménye. Van, aki néhány napot sem bírna ki olyan elszigeteltségben, mint ahogy te élsz. Sarkvidéki utazók, tengerészek, hosszú expedíciókon számolnak be ingerültségről, a realitásérzék elvesztéséről stb. a hosszú elszigeteltség miatt. Ha valaki hosszú ideig izolálva van, lassan különc szokásokat vesz fel és annél kevésbé lesz képes visszailleszkedni. Ezen pedig változtatni kellene. Akár már egy jó telefonos beszélgetés hatására érdemben javulhat a közérzeted, napokig jobban érezheted magad tőle. Egy személyes találkozás pedig különösen sokat ér. A rég elhanyagolt barátaidat, rég látott ismerőseidet keresd meg, hátha tudnál velük találkozni.


"akkor van mikor valamitől tartok és ilyen stresszes állapotban leszek. Nem tudom pontosan minek nevezzem. "


Szorongásnak hívják, és csökkentheti a sport, egy jó röhögés a haverokkal és a szex.


"Nem megy ez a felszínes kétszinű beszélgetés. "


Elhiszem, hogy nem szereted, de több a semminél. Lehet, hogy érdemes lenne leküzdve az undorodat kicsit közeledni a munkatársakhoz. Azt is észrevennéd jó esetben, hogy közelebbi kapcsolatba is tudsz kerülni velük. Nem kell komolyan venni ezeket a beszélgetéseket, nem kell vitákat nyerned, nem kell imázst építened. De néhány vicc belefér. Ha sikerül valamilyen szinten haveri alapra kerülni másokkal, az javítja a munkahelyi hangulatot. Lehet, hogy abba a hibába esel bele, mint még sokan, hogy csak egy mély és fontos kapcsolatot fogadsz el, vagy semmit. Fogadd el, hogy egy felszínes kapcsolat is több a semminél és hasznos lehet.

2012. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg is vislet ez az egész dolog mikor kezdett bezáródni az hogy "közel engedek embereket" magamhoz. De azon is elgondolkozom, lehet az az 1-2 ember akit barátomként kezeltem meg sem érdemelték. (sőt) Szoktam én beszélgetni munkahelyen emberkékkel, jó nem mindenkivel:) de ..és van akivel érzem azt a jó kis viszonyt, hogy el tudunk beszélgetni hülyülni. És ez jó. Viszont amit megfigyeltem, mikor utazom (olyankor szándékosan leszólítok lányokat) és 1-1 "olyan" beszélgetés után, már olyan kedvem van jó pár napra hogy:)) Rendben érzi az ember a dolgait. És az szintén jó érzés. Igen, tudom ez a magány ami..kikészíti az embert. A szex az tényleg csodákra képes, csak most nincs.
2012. márc. 23. 10:14
 3/4 anonim ***** válasza:

"1-1 "olyan" beszélgetés után, már olyan kedvem van jó pár napra hogy:))"


Ez nyilvánvaló. Kb. úgy szükséged van erre, mint valami vitaminra. Amikor hiányzik, akkor az általános rossz közérzetben nyilvánul meg. Van, aki nem ismeri fel ezt az összefüggést, te most már nyilván belátod.

2012. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pszichológus vagy?
2012. márc. 23. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!