Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg szívrohama lehetett a...

Tényleg szívrohama lehetett a bátyámnak vagy hazudik?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán tartjuk a kapcsolatot, talán fél évente beszélünk, találkozunk az utcán, vonaton. De inkább még ritkábban. Nem igazán jó a viszonyunk, én anyámmal élek. Ő már régóta nem jön hozzánk, mert elmondása szerint semmibe vesszük, lenézzük, mert nincs diplomája és nem keresett soha jól és nem tud kapcsolatokat építeni,mint én. Szóval sok mindennel bántott már, na de nem ez a lényeg.

A hétvégén a vonaton együtt utaztam a feleségével, elég kínos volt, de odamentem hozzá. Azt mondta, hogy a bátyámnak november végén szívrohama volt, de a testvérem megtiltotta, hogy erről szóljon nekünk, ezért nem tette.

Azt mondta, hogy a stressz okozta, mert a hosszú időn át tartó szinte minimálbéres munka napi 10-11 órában és utána a hosszú időn át tartó munkanélküliség , csupán csak időnkénti alkalmi munkával tönkretette őt.

Én tudom, hogy ezek nagyon rossz dolgok, de ez valóban igaz? Egy 33 éves férfi, aki nem volt beteges kaphat szívrohamot ilyesmitől. Nekem sántít a dolog.

28/N


2016. febr. 15. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Kaphat, kizárni semmiképp sem lehet. Hallottam olyan esetről, hogy valaki 30 évesen minden előzmény nélkül meghalt szívrohamban. Nem ijesztgetésképp mondom ezt, mert nagyon kicsi rá az esély - de van.

Hosszan tartó pszichés stressz alatt pedig minden negatív folyamat felerősödik.

2016. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Szinte kizárt. Ha 33 évesen valaki szívrohamot kap, akor az többnyire el is viszi.
2016. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Persze, hogy kaphat. Nincs korhoz kötve. Nyilván nem csak önmagában a munka miatt. Lehet valami szervi baja is vagy hajlama. Vagy ha iszik, dohányzik, stb. az is elősegítheti.

Miért találna ki valaki ilyet?

2016. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
én nem hiszem ha csak eleve nem rossz a szíve és káros életvitelt folytet
2016. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Elfelejtitek azt a sok tucat egészséges és fiatal focistát, akik a pályán estek össze és haltak meg!
2016. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Simán lehet. Sógorom sógora szinte éjjel-nappal dolgozott, még 30 se volt amikor szívrohamban meghalt. Az hogy nem volt beteges, nem jelenti azt hogy makk egészséges. Kis pocak, kevés mozgás, szar kaja... látni nem látsz semmit, de a felszín alatt már rombolódik a szervezet. A stresszt is alá szokták becsülni, pedig pl az akváriumi halak simán bele tudnak halni.
2016. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
a sportolok dopingolnak és túl erőltetik mnagukat azért az más hogy harminc éves korodban stresszel ha keményen drogozol akorr lesz 33 évesen szívrohamod csak mert kasszás vagy egy boltban az nem stresssz
2016. febr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!