Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha évek óta rendszeresen...

Ha évek óta rendszeresen fizetem a TB-t, akkor miért nem részesülök normális (gyorsabb) orvosi ellátásban? És ha nem fizetném?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra,hogy évek óta először van olyan bajom,amivel ki kellene vizsgáltatnom magam és 2 hónapra kaptam időpontot az idegsebészetre,MR-re meg 3 hónap.WTF???

Jó tudom,hogy a rendszerrel van a baj,meg a mindenkori kormánnyal,aki nem foglalkozik az egészségüggyel,kevés orvos,stb.de azért ez tényleg gáz.És ha ezek után nem fizetem a TB-t?Nekem most kell orvosi ellátás,nem hónapok múlva!



2016. febr. 17. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A soronkivuliseget nem garantalja az altalanos TB, hiszen ha garantalna, akkor mindenki soronkivuli lenne es ok lennenek az uj sor...


Vannak kiegeszito biztositasok ha maganuton gyorsabb, atlagon feluli ellatasra van igenye valakinek.


A TB-t kotelezo fizetni, mivel az az alap ellatas. Amiatt van egyaltalan idopontod meg kivizsgalas.


Probald meg nem fizetni, meglatod mi lesz.

2016. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem akarok soron kívül bemenni,meg kivételezett lenni,csak az irritál,hogy rajtam kívül még sok ember fizeti ezt az összeget és,ha cserébe szükségem lenne csak egyszer is ellátásra,akkor bocs,de gyere vissza hónapok múlva.És ha valakinek komolyabb és sürgősebb baja van?Amit a TB-re fizettem az évek alatt,abból a pénzből már normális ellátást kapnék egy magánklinikán.Ezért jutott eszembe,ha nem fizetném,később az így megspórolt pénzből-ha szükséges-meg tudnám gyógyíttatni magam.
2016. febr. 17. 15:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Több, mint 20 éve fizetem a TB-t ( eddig több, mint 3 millát csöngettem be) Szerinted én hamarabb sorra kerülnék, mint te?
2016. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt nem a sor a lényeg,hanem hogy miért van egyáltalán sor?Egy normális országban,ha fizetem a TB-t,ne kelljen már várnom(de másnak se!), kapok normális orvosi ellátást,viszonylag gyorsan.

Vagy mondhatnám úgyis,ha fizetjük a TB-t,leszarom,hogy gazdálkodnak a pénzünkkel,cserébe kapjunk megfelelő szolgáltatást.

Ha elsőben egész évben fizetem a gyerekemnek az osztálypénzt,akkor a tanár ne nyolcadikban akarja már abból kirándulásra vinni.

2016. febr. 17. 19:53
 5/6 anonim ***** válasza:

"évek óta rendszeresen fizetem a TB-t, akkor miért nem részesülök normális (gyorsabb) orvosi ellátásban? És ha nem fizetném?"


Akkor is ugyanolyan ellátásban részesülnél, de a nem életmentő ellátásnál csak miután befizetted az aktuális beavatkozás díját (több tíz-százezer Forintokat,

(CT, MRI 70.000,- 100.000,-Ft / alkalom) de akár milliókat is egyes beavatkozásoknál) miután leadod a befizetést igazoló csekket. Így azért csak jóval olcsóbb, még ha nem is gyors.

2016. febr. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mit a TB-re fizettem az évek alatt,abból a pénzből már normális ellátást kapnék egy magánklinikán


Ez mondjuk igaz, de ez is csak azert van igy, mert a maganklinikakon dolgozo dokik jo resze TB keretbol levo eszkozoket, gyogyszereket stb hasznal.

Ha teljesen megszunne a TB, dragabb lenne a maganrendeles is.


Ennyi van, ebbol ennyire telik. Kezdetnek mondjuk szet kene valasztani a nyugdijkasszat a tb-kasszatol.


Persze az is lehet megoldas amit irsz, hogy eleve ne legyen TB es vagy kotsz maganbiztositast vagy teszel felre, ez az amerikai rendszer, de akkor horribilis arak lennenek (es nem olyanok mint most a maganklinikan).

2016. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!