Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 évesen alkohol. Mi lehet a...

15 évesen alkohol. Mi lehet a baj? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Alapjában 15 eves leszek hamarosan 1.5 hónap.December közepe ota majdnem minden hetvegen (péntek,szombat) fogyasztok alkoholt.De soha nem iszok annyit, hogy a sajat hanyasomban fetrengjek.Ez az alkohol fogyasztas 1 dl vodkara par somersbyre utal.De vodka helyett van, hogy St.Hubertus,likor,palesz megy le.(Ami van). Hetkoznap soha nem iszok mivel suli. De hetvegen mindig emlekezem mindenre. Cigi,drog soha! Errol anyam nem tud. Van,hogy haverokkal, van, hogy egyedul iszom. Félévi atlagom a suliban 3.55 volt. Van hogy elhatarozom, hogy tobbet nem iszok, de nem nagyon tudom megalni. 80 kg vagyok. Van hogy 2-3 hetig semmit nem iszok, de ez ritka. Apamek elváltak, de apám rengeteget iszik. Ebbol mi bajom lehet?

Rendes valaszokat légyszives!



2016. febr. 21. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát pajtás, minden kezdet nehéz. Apád fia vagy. Várj pár évet és magadtóll fogsz rájönni.
2016. febr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mit tehetek ellene?
2016. febr. 21. 21:16
 3/6 anonim válasza:

Ht szerintem csak annak való alkohol aki nem szokik rá.

2 egymás után i nap inkább ne igyál mert utana kívánni fogod, én is kívánom ugy

Meg hatarozd el h nem akarsz ezügyben apádra hasonlítani

Ne legyen célod nagyon részeg lenni

Tudok egy pár ismerőst aki fiatal kora óta bizonyos rendszerességgel iszik és az értelmi szintjük valahol megakadt de ők egész elviselhetok

Apám 17 évesen kezdte most 43 és olyan mint egy 60 éves. Az előbbiek 15-16 kor kezdetek.


16l

2016. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszi. Egyenlore eldöntöttem hogy nem iszok. De nem biztos hogy sikerul.

Am annyit nem iszok, hogy nem emlekszem semmit stb.

2016. febr. 21. 21:46
 5/6 Phoney ***** válasza:

Egy dolgot tudsz tenni, ott vágod el magad elől az ivás lehetőségét, ahol még el tudod.


Magyarul, ha nem tudod megállni, hogy megidd, akkor pl. nem mész olyan helyre, ahol inni lehet. Egy lépéssel visszább kell maradni onnan, ahol már nem tudod megállni, más nem igazán válik be a kényszeres alkoholfogyasztás ellen. Néha még ez sem, mert egy becsületes alkoholista pl. az otthonülésből is úgy eljut a kocsmáig, hogy maga sem érti.

Az igazi megoldás valamilyen visszatartó erő lenne, amitől eleve nem is akarsz inni, de az mindenkinél személyes, ebben nem nagyon lehet tanácsot adni. (Az Anonim Alkoholistáknál a személyre szabott vallás vált be általánosan, más nem.)


Mondjuk a leírt mennyiséggel még 14 évesen se lenne nagy baj, de a kényszeresség az probléma.

2016. febr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta mi újság?
2017. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!