Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kicsit beteg vagyok, de az...

Kicsit beteg vagyok, de az orvos nem akar kiírni?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, hogy a héten ne menjek suliba. Milyen orvos tudna nekem 3 napot leigazolni a háziorvoson kívül? Sajnos a háziorvos nem ír ki. Kérem csak értelmes dolgokra lennék kíváncsi. Olyanok mellőzzenek aki szerint menjek mert úgy se kapok, mivel nem tudják, de nyomós indokom van rá.

2016. márc. 1. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyomós indokod van rá akkor őszintén kell beszélni neked vagy a szüleidnek a háziorvosoddal és akkor biztos kiír. Elküldöd anyukádat és neki biztos fog adni.
2016. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szülő is tud igazolni 3 napot, ha valóban fontos, hogy ne menj iskolába.
2016. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja még a szüleid tudnak igazolni 3 napot, ha még nem használtad fel. Vagy ha tényleg nagyon komoly okod van akkor még az osztályfőnökkel is lehet beszélni.
2016. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :) Sajnos szülői igazolásom már nincs. Akkor anyát majd beküldöm az orvoshoz, hátha megtudja győzni.
2016. márc. 1. 12:56
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Jó nagy gyökér az orvosod, iskolás korban nem szabad kicsit betegen is mert szövődmények alakulhatnak ki. Az én háziorvosom akkor is kiírt mikor semmi bajom nem volt de megkértem rá és megtette.
2016. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos elég fura. Én is attól félek, hogyha mennék tovább rontanék a helyzeten, mivel más osztálytársaim is betegek és muszáj bemenniük. Így tovább fertőződnék.
2016. márc. 1. 13:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a legjobb megoldás, ha anyukáddal mész vissza a dokihoz. Ha a doki meglátja anyudat, akkor nagyobb az esélye, hogy kiírjon.

Azt halljuk a tévében, hogy betegség miatt inkább maradjanak otthon az emberek, mert a tovább fertőzéssel is ártanak és a saját gyógyulásukat is késleltethetik.

Te legalább gondolsz magadra és a többiekre is és inkább otthon maradnál. Szerintem jól teszed.

Anyud meg úgyis elmondja a dokinak, hogy ő is úgy látja, jobb lenne pihenned, mert tényleg nem vagy jól. Legalább az orvos láthatja, hogy a szülő is kitart a pihenés mellett, így elég nagy valószínűséggel ki fog írni pár napra.

Valahogy komolyabban veszik az orvosok az embert, ha a szülő is elmegy a dokihoz a gyerekkel együtt.

Sok sikert és gyógyulást.

2016. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. márc. 1. 13:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Menjél és sztrájkoljál. Mi az, hogy nem ír ki? Csak azért mert nem vagy beteg. Lehet azért egy gyereknek is fontosabb dolga, mint az iskola. No, nem?
2016. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!