Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fontos volna, hogy tudjam mit...

Fontos volna, hogy tudjam mit csináljak ezzel?

Figyelt kérdés

Sokszor ideges leszek, már többször volt, hogy a kezemről a bőrt lerágtam/téptem.. utána megnyugodtam

Volt már nem egyszer rá példa, hogy annyira ideges lettem, hogy a fejemet vertem a falba, ameddig l nem szédültem

És még vágások is voltak..

Suliba járok, az egyik osztálytáramat utálom, és sokszor megfordul a fejemben, hogy... brutálisan...

Ha valaki piszkál, megpróbálom magam visszafogni, de odamennék hozzá, és ... ugyanaz mint az elöbbinél

Vannak gondolataim ha valamit nem akarok, akkor eltervezem hogy inkább megölöm magam (leugrani egy magas házrol, szétdarabolni magam fürdőkádban, stb..)


ezzel mit tudok kezdeni? a családom előtt probálom takarni ezeket, ha észreveszik a vágásokat vagy rágásokat, mindig kitalálok valamit..

ezzel mit tudok kezdeni, hogy ne legyen ilyen? vagy segitség (orvosi, pszihologus) nélkül megusszam?


2016. márc. 1. 18:40
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem ide írni, hogy nem tudom miért, mostanában mintha, halucinálnék, látok olyan dolgokat, amelyeket mások nem, és néha hangokat is hallok, este amikor kimegyek a mosdóba, nyitva van az ajtó, és kilátni a hosszu folyoson, ott mintha mindig látnék valami embert vagy nem tudom, de sosincs ott semmi

És ha az osztálytársaim valami félelmeteset mesélnek (horror filmből) pl. szellemhajoban azt láttam és röhögögörcsöt kaptam, amikor vmi zsineg féleség szétdarabolta az emebreket

az osztályban már hülyének néznek, mert ha valaki mesél valami durván, elekzdek nevetni, ez nem csak horror filmekkel kapcsolatosan van igy, hanem azokkal is, amelyek a valo életben is megtörténtek, mindig nevetnem kell, és kicsit ciki

2016. márc. 1. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt kétlem, hogy orvosi vagy pszichológusi segítség és főleg a családod segítsége nélkül rendbe tudnál jönni, de megpróbálhatod. Viszont ehhez hatalmas akaraterő és kitartás kell,m anélkül nem megy.


Kezdjük a végén. Azt írod, ha valami durva dolgot hallasz, akár valóságot, akár filmből vett részletet, neked nevetned kell. És akkor is, ha belegondolsz abba, hogy pl. te hogy éreznéd magad, ha valamelyik családtagoddal történne meg ugyanez? Mert ahogy leírod, őket félted, még attól is, hogy megtudják ezeket rólad, és velük kapcsolatban nincs ilyen gondolatod.

Ugyanez vonatkozik az öngyilkossági gondolatokra is. Mit szólnának hozzá, mit éreznének, ha megtennéd? Ha erre gondolsz, nem múlik el?


Maga az idegesség, vágások, rágások, stb. Kell, hogy találj valami más módot arra, hogy a feszültséget levezesd, úgy, hogy se magadban, se másban ne tegyél kárt. Ilyen levezetés lehet pl., ha veszel, szerzel bokszzsákot, bokszkesztyűt, és azt püföld, ne a fejedet a falba. Vagy menj el futni egyet, addig, míg úgy nem érzed, hogy nem bírod tovább, annyira elfáradtál. Ezek mind oldják a feszültséget.


Én a helyedben kipróbálnék gyógynövényeket is, amik feszültségoldók: citromfű, levendula, macskagyökér, kamilla. Hátha valamelyik segít egy kicsit.

2016. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A fiatalabbik noveremmel verekedni szoktam eleg durvan mostanaban..

Az idosebbik noveremmel csak csunyan beszelunk egymassal..

Ugye nevelt gyerek vagyok, es mamam nevel, mert apam es anyam 6 hobapos.koromban elhagytak (barbez nem ide tartozik).. de mamammal is neha csunyan beszelek..

Szedek gyogynovenyeket, macsmagyoker, citromfu es levendula de nem nagyon hasznalnak

Mar tenyleg nem tudom, hogy mit csinaljak mert egyre rosszabul erzem magam, ma peldaul kessel a bokamrol leguztam harom helyen eleg hosszuba a bort, es a terdembe meg belevagtam a kest, nem nagyon, csak megvagta, kb. Olyan 0,5-1 cm-es melysegu seb van

Megprobaltam belegondolni ha a csaladtagjaimmal tortenne az, de nem segitett

Ma a suliban felidegesitettek es raboritottam a gyerekre a padot

Mar uldozesi maniam is van.. folyton aszthiszem hogy kovetnek, de nem

2016. márc. 3. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg el kellene menned pszichológushoz vagy orvoshoz, mert az enyhe dolgokkal ezek szerint nem tudsz segíteni magadon. Ha nagyon nem akarsz orvost, pszichológust, akkor keress a környezetedben olyan felnőttet, akiben megbízol, akinek elmondod. de mindenképpen kell, hogy valaki, aki személyesen, nemcsak levélben tud segíteni, tudjon erről a problémádról. Én szívesen levelezek veled, ha akarsz, írj privátban, nem arról van szó, hogy nem akarok, csak szeretném, hogy hatékony segítséget kapj.
2016. márc. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!