Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3-4 óra alvás után fájó hátra...

3-4 óra alvás után fájó hátra ébredek, és nem bírok vissza aludni. Valaki tud erre valamit?

Figyelt kérdés

Felébredek 3-4 vagy 5-6 óra alvás után, és semelyik pozícióba se tudok feküdni, mert fáj a hátam (de hogy hol pontosan, azt nem tudom megmondani, talán derék...), ha felkelek, gépezek 1 kicsit vagy járkálok aztán fél-1 óra múlva visszafekszek már vissza tudok aludni, de rohadtul irritáló hogy nem tudom egybe kialudni magam, és már 1 hete tart és csak úgy jött a semmiből.


Hiába kenegetem Voltarennel, meg lóbalzsammal, semmit sem ér. Lehet ez inkább vese gond? 22 éven át semmi gond nem volt, nem hiszem hogy az ágy lett hirtelen nem megfelelő, és azt se hiszem, hogy gerincsérvem lenne, mert amúgy meg nem fáj egyáltalán napközben, max 1 kicsit érzek ott valamit de minimális.


Ha valaki tudni ebben segíteni, nagyon megköszönném!



2016. márc. 7. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudok. Csontkovács, gyógymasszőr, akupunktúra.

Konkrét címeket is mondhatok.

2016. márc. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
olyan kellene amit én is meg tudok csinálni, és nem kell más hozzá
2016. márc. 7. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy önképzőköröset akarsz játszani vagy meggyógyulni.

Én például gyógymasszőr vagyok, de a saját hátamat én se tudnám megmasszírozni.

Az ágyra érdemes először gyanakodni, mert az indokolhatja, hogy miért alvás közben jön rád, és akkor tényleg cselekedhetsz egyedül is. Lehet, hogy nem hirtelen lett nem megfelelő, hanem fokozatosan, ahogy a matrac öregedett.

Ismeretlen eredetű fájdalom esetén szokás még orvoshoz is menni, de ha ragaszkodsz hozzá, hogy egyedül oldd meg a problémát, akkor számodra ez sem járható út.

2016. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

kamionozok (ez már akkor jött ki amikor még nem ültem kamionban, szóval nem az üléstől hirtelen), és nincs időm ilyenekre, hogy masszőr meg doki. Út közben tudok pl izomlazító kenőcsöket venni, már kiszedtem a szivacsot is és a keményen fekszek, próbálok tornázni, futkosni stb... Elmennék én ilyenekhez, de 1-2 szabadnap van csak aztán GO vissza :D


Próbáltam sokat inni (olvastam) de csak előbb felkeltem amiatt hogy WC-re kell menni, próbáltam nem inni egyáltalán kávét, de akkor is felébredek, próbáltam lefekvés előtt tornázni csak rosszabb lett. Van aki azt írja próbáljak hason aludni, van aki azt mondja az a legrosszabb, háton alszok a kő kemény ágyon (majdnem földön szinte) és úgy érzem magam mintha 1 koporsóban feküdnék :D Valamennyivel jobb, de nem teljesen...

2016. márc. 7. 20:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Vegyél be lefekvés előtt kb 1 órával egy mesulid tablettát. Orvos írhatja föl, mert vényköteles.


Ha aznap éjszaka nem fáj, akkor gerinc, vagy egyéb izületi probléma.

Ha fáj továbbra is, akkor menj el urológushoz, mert a vese és a prosztata betegsége okozhat deréktáji fájdalmat is.


A legjobb, ha orvoshoz fordulsz, mert az "öngyógyítás" csak időhúzás, és ha túl későn jutsz el az orvoshoz, esetleg már nem lehet segíteni rajtad.


Én is sokáig szenvedtem prosztata és húgyúti gyulladás miatti fájdalmakkal és e miatti álmatlansággal, majd végül az urológus adott egy gyógyszert, amitől egy hónap alatt rendbejöttem

2016. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

futás???

hátedzés, trx

2016. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hello! Érdeklődöm, hogy igaz 5 éve volt, de lett e megoldás, ha igen, akkor mi, mert ugyan abban a "cipőben" vagyok úgy egy hete. Üdv. Tamás
2021. máj. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hello, igenis meg nem is :D Ha megedzem rendesen súlyzós edzéssel a hátam (evezés, fűrészelés, stb...), a derekam (felhúzás), meg a csuklyás izmot is szoktam, szóval ha ezeket megedzem, akkor kb 1-2 hétre elmúlik a dolog, és tudok aludni rendesen. Aztán vissza jön ugyan úgy, de ha heti 1x edzek így, akkor teljesen normális életet tudok élni. Hogy ez most életem végéig így lesz-e, fogalmam sincs, de amióta ezt a kérdést kiírtam kénytelen vagyok így tenni, de nem gond mert amúgy is rendszeresen kondizok, csak van hogy lusta vagyok és nincs kedvem semmit csinálni hetekig, és akkor előjön megint ez a dolog hogy nem tudok aludni csak pár órát.
2021. máj. 3. 13:45
 9/9 anonim válasza:
Köszönöm a válaszod! Az igazsag, hogy teljesen elképedtem, hogy valaki mással is ugyan az a nagyon furcsa dolog esett meg, amit en is tapasztalok, pont ugyan úgy. Tény hogy kevesebbet mozgok, bár kondizni nem kondiztam, de kerékpár, meg futás, meg Balatonatuszasok... 47 évesen soha hasonlóval se találkoztam. Ideje beiktatni valamit ujra. Köszönöm megegyszer!
2021. máj. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!