Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja az ízérzékelés...

Mi okozhatja az ízérzékelés hibáját?

Figyelt kérdés

Édesanyám 2 hónapja volt fogorvosnál, és egy érzéstelenítő injekció kicsit rossz helyre sikeredett, történetesen édesanyám nyelvének szélébe. Azt mondta, azóta észrevette, hogy tompábban érzi az ízeket. Nem akartam elhinni először, azt hittem, csak bebeszéli magának egy bizonyos szinten, csakhogy a béna fogorvost okolhassa. Viszont rájöttem, hogy biztos igazat mondott, mert eddig baromi jól főzött, de most már folyton elsózza az ételeket, mindig hív, hogy én kóstolgassam az ételeket.

Létezik, hogy egy ártalmatlan érzéstelenítő injekciótól tompult az ízérzékelése?



2016. márc. 13. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a pollen allergiám okoz íz- és illatérzékelési problémákat. Konkrétan olyankor jó pár napig nem érzem egyiket sem.
2016. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a fogorvos véletlenül idegbe szúrta az injekciót, az károsíthatja annak működését. Ha éppen az az ideg volt, amelyik az ízlelőbimbóktól viszi az információt, akkor ízérzési problémát okoz.


Általában ilyenkor, a tű beszúrásánál lehet érezni valamilyen hirtelen, erős érzést.


Tudtommal pár hónap alatt helyreáll az ilyesmi. Várjatok még egyet-kettőt, ha nem látható legalább valamilyen szintű javulás, szerintem forduljatok orvoshoz.

2016. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez esetben várunk még egy kis időt, hátha rendbe jön. Egyébként pollenallergiája is van, szóval akár az is közrejátszhat, valóban.

2016. márc. 17. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!