Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » D-vitamin hiány esetén biztos...

D-vitamin hiány esetén biztos az inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés
Voltam endokrinológusnál, felírt d-vitamint, de nem küldött el ir tesztre. Van olyan, hogy valakinek egyszerűen nincs elég D-vitaminja?

2016. márc. 14. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ja nem jarsz napra az inzulinrezisztenciahoz meg semmi koze szerintem egyszeruen csak sok szenhidratot eszel az is foleg cukor
2016. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
D-vitamin hiány esetén egyedül a D-vitamin hiány biztos. Elég gyakori, mint ahogy a többi vitaminhiány is, mivel kevés ember figyel oda ilyen szinten a táplálkozására.
2016. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy fel is szedtem pár kilót ( persze előtte sem voltam teljesen vékony, viszont csak egy kicsi felesleg volt rajtam, azt nem tudom, hogy csak többet ettem-e esetleg), emellett úgy derült ki a D-vitamin hiány, hogy nem jött a menzeszem. Azt mondta az endokrinológus, hogy nagyon sok embernek nincs elég D-vitaminja.
2016. márc. 14. 18:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Az emberek 90%-ának D vitamin hiánya van.
2016. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És úgy van D-vitamin hiányuk, hogy tüneteket is produkálnak vagy sokan tünetmentesek vagy mindenkinél egyéni, hogy mekkora D-vitamin hiány esetén vannak tünetei?
2016. márc. 17. 17:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit nevezünk tünetnek. Mert ha a gyakori immunrendszer alulműködés, a betegségek tünetnek számítanak, akkor vannak tünetek, amik D-vitamin adagolással csökkennek vagy megszűnnek.


Napi 5000IU még rendszeres szedés esetén is biztonságosak minősül, ahogy olvastam. De 1000 is pont elég. Olcsó is. Csak valami zsíradékkal kell szedni, mert abban oldódik.

2016. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Például az én tüneteim nők esetén mennyire gyakoriak?
2016. márc. 17. 22:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Én azt nem tudom, bocs.


Hiszen nem írtál semmi konkrétat sem. Mellesleg, a D-vitamin tesztről is már azt mondják,hogy nem pontos. Bár elég magas a határ, ahogy írtam.

Mindenesetre az jó, ha az orvos egyszerű és olcsó vitaminpótlással kezd.

Nem írtad, hogy hogyan jutottál az endokrinológushoz. Hogy milyen problémával küldtek hozzá.

2016. márc. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elmentem nőgyógyászhoz, mert már hónapok óta nem volt menstruációm, egy darabig azt gondoltam, hogy majd újra lesz, magától megjön, mert másoknak is volt ilyen kimaradása ennyi idősen (21 vagyok). Aztán végül elmentem nőgyógyászhoz, elküldött vérvételre, azt mondta, hogy nem tud mit kezdeni velem, ezért tovább küld endokrinológiára. Ott megnézte a vérképemet az orvos, majd úgy döntött, hogy D-vitamin-t ír fel nekem. Nemsokára megint megyek vissza hozzá. Már korábban kérdeztem Őt, hogy mi okozhatja a D-vitamin hiányt, de azt mondta, hogy nagyon sok ember vitamin hiányos. Ami még lehet tünet az az, hogy felszedtem pár kilót (anyagcsere szempontjából normális, mert eddig is simán fel tudtam szedni), csak most úgy érzem, hogy többet szedtem fel (de, hogy csak többet ettem, mert vizsgaidőszak volt és ideges voltam, azt nem tudom), viszont nem látszok kövérnek, meg ki tudja, lehet, hogy optikailag nem látszom súlyos esetnek, meg azt is mondják, hogy a BMI indexre nem lehet tökéletesen hagyatkozni, mert mindenki más alkat.
2016. márc. 18. 10:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem függ össze a D vitaminnal, sem a hiányával.

Attól függetlenül jobb pótolni, ha más nem, az immunrendszer miatt.


A nemi hormonok gyakran leállnak, alultápláltság, vagy extrem veszélyhelyzet, pl. háború esetén. Ilyen miatt küldhetett endokrinológushoz az orvos.

Biztos kérdezték, hogy rendesen táplálkozol-e, a vérvétellel meg ki kellett, hogy derüljön, hogy van-e valami erős felszívódési probléma. De ha nem mondta az orvos, akkor nincs.

Ha érdekel, még mielőőtt visszamész, vannak oldalak, ahol szakorvosoktól lehet kérdezni. Mint a webbeteg; bár nekem nem válaszoltak rendesen, de ahogy láttam másoknak a vérvizsgálati eredményeikből adtak jó ötleteket. Amiknek aztán utánanézhetsz, újabb ötleteid jöhetnek.

Csak, hogy segíteni tudj az orvosnak kideríteni, hogy mi a baj.

2016. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!