Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi folyadékot (és mit)...

Mennyi folyadékot (és mit) isztok naponta?

Figyelt kérdés

Úgy tudom kb 3 litert kéne meginni, de nekem van amikor fél litert sikerül. Egyszerűen nem vagyok szomjas.. Volt pár olyan nap, amikor leerőltettem a 3 litert, de aznap alig ettem, és már hányingerem volt a víztől meg az innivalótól. Kíváncsi vagyok mások miből mennyit isznak meg egy nap.

17/L


2010. ápr. 3. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
suli időben én is keveset iszom , de ha itthon vagyok akkor többet kb 2-3 litert de ez sem a megfelelő szerintem, általában ásványvizet iszom, de csak azért mert egészségesebb mint a sok lötyi :)
2010. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ásványvizet és tejet szoktam inni, összesen kb. 1-1,5 l szokott lenni.
2010. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vizet vagy teát,általában 2-2,5l-t iszok egy nap.Délelőtt fél litert vagy annyit sem(suliba nem igazán tudok inni) de délután sokat iszok.

Ritkán iszok üditőt (kb. hetente 1-2x).

15L

2010. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is ritkán iszok üdítőt, nem is veszi el a szomjam, csak a víz. Úgy látom hozzám képest mindenki nagyon sokat iszik :|
2010. ápr. 3. 12:11
 5/11 anonim ***** válasza:

én is alig iszom...sőt valamikor egész nap nagyon max fél liter van meg :S és ez ijesztő mert nem szabadna...

viszont van olyan nap is amikor annyira igénylem a folyadékot hogy az már meglepő...de 3 litert nem iszok meg soha...max másfelet...szerintem ennyi még mindig jobb mint a fél liter...szóval próbálj meg te is másfelet meginni:) nekem itthon 3 dl-es poharam van,és ha belegondolunk hogy abból ha megiszok egész nap hármat akkor az már majdnem egy liter...szval nem olyan nehéz azt

De inni muszáj: mert száraz lesz tőle a bőr,és nem teljesen egészséges folyadék nélkül élni...főleg hogy most melegszik az idő..én néha már szédülök és akkor "belém nyomnak" o.társaim egy csomó vizet

tehát sajnos én is úgy vagyok vele mint te ezzel :/ nem vagy egyedül:(:)

2010. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
egy felnőtt embernek napi 2 liter vizet kellene meginni.nem másmilyen folyadékot hiszen gondoljunk csak bele:testünk 75%-a víz.és a ma előállított élelmiszerek adalék anyagait a szervezet nem tudja feldolgozni azért van ennyi beteg ember ma magyarországon.csak a vízzel tudjuk kitakarítani a szervezetünkből ezeket az anyagokat és a lerakódásokat amik az ér falán keletkeznek.én naponta 2 liter vizet iszok.eleinte nekem is nehezen ment.de ma már hozzá szoktam.
2010. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Örülök azért, h nem vagyok egyedül :) Én is szoktam szédülni, de nem gondoltam volna, h ez ettől is lehet. Megpróbálok akkor több vizet lenyomatni :D (egyébként nekem is nagyon száraz a bőröm. valószínűleg ez miatt)
2010. ápr. 3. 12:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 1-2 liter között szoktam, általában gyümölcsleveket, meg teát, ásványvizet, ritkán csapvizet is,nekem 4 litert is meg kéne innom mert olyan gyógyszert szedek ami kiszárítja a szervezetem, de nem vagyok szomjas ennyire, én sem bírok többet inni.

20f

2010. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1-1,5 litert iszom naponta, gyümölcslevet, teát, vizet, néha kóla, ilyenek.

téves az a megállapítás h mindenkinek kötelező a 3 liter. a szervezet egyéni igényeket állít fel. és jelez, ha nem elég neki a folyadék. pl száraz bőr, lilás karikák a szem alatt, gyakori fejfájás, ilyenek.

ha neked semmi bajod, akkor neked egyszerűen nemkell 3 litert meginnod. nemte vagy az egyetlen.

2010. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 liter szénsavmentes ásványvizet+ fkb fél liter csapvíz+ reggel két pohár tej+este 2 pohár tea+ levesek+gyümölcsök

17/L

2010. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!