Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laparoszkópos műtét után...

Laparoszkópos műtét után mennyi idő a lábadozás?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, testépítéssel foglalkozok, rendszeresen edzek keményen és sajnos pár hónapja kiderült, hogy lágyéksérvem van. Elmentem orvoshoz, aki nem tudta kitapintani a sérvet, de szüleimnek is mutattam, hogy néha előjön a púp a lágyékomnál. Az orvos azt mondta, hogy kezdetleges sérv és még nem műthető, de eljött az idő, hogy megműtsék, a hetekben megyek orvoshoz és laparoszkópos műtétet említett a doktor úr.

A kérdésem az lenne, hogy műtét után mikor mehetek újra konditerembe?



2016. márc. 20. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Az viszonylag rövid idő, és nem is túl tartós megoldás. Kb. 1 hónap után már terhelheted.
2016. márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Egyébként a sérvem nem olyan nagy mint amiket képeken szoktam látni, nagyon kezdetleges.
2016. márc. 20. 14:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Oké, de még csak 18 éves vagy, és a kis sérvből lesz nagy. Egy rossz mozdulat, és már reped is. Ahogy olvastam, 8-10 nap után már fizikai munkát is lehet végezni vele.

Nekem 32 éves koromban lett sérvem, 5 év után már fél tyúktojásnyi dudor volt, akkor meg is műttettem. És hálót tettek be, azzal 6 hétig nem dolgozhattam, viszont kevésbé kell miatta aggódnom. A saját szövetek összevarrása olcsó, gyors, de csak ideiglenes megoldás szerintem.

2016. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!