Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mért mondja az orvos hogy...

Mért mondja az orvos hogy nincs semmi bajom, ha mégis fájdalmaim vannak?

Figyelt kérdés
A szívdoki megvizsgált, azt mondta egészséges vagyok, ám néha, terheléstől függetlenül fáj kicsit a szívem, és ezt mondtam az orvosnak is. Pedig már 2-szer is megvizsgált.
2010. ápr. 3. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mellkasi fájdalom kb 10cm pontosságú, ha nem sugárzik ki... Magyarul, hogy a szivednél fáj, nem jelenti, hogy a sziveddel van a gond, szívdoki viszont mást nemigen fog tudni kiszűrni, mivel nem azt vizsgálja.
2010. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem is voltak fájdalmaim szívtájon - megállapították, hogy a szívem "fáj" valóban, de nem találtak hála az égnek semmi rendelleneset. Megállapították, hogy az elfojtott stressz és a sok munka okoz görcsöket, aminek gyakorlatilag nincs köze a szívemhez, mint szervhez.

Tehát lehet igaza a dokinak, de ha nyugtalan vagy, menj el más orvoshoz, esetleg vizsgáltasd meg a tüdőd, csináltass mellkasi ultrahangot, ott kiszűrik a mellhártya-gyulladást, és egyéb vackokat is. Kiderülhet, hogy neked is inkább stresszes eredetű fájdalmaid vannak. Azon egy kis pihi, utazás, szabadság segít.

2010. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha sokszor szokott fájdogálni, akkor érdemes lehet visszamenni, mert vannak olyan problémák, melyek csak akkor "foghatóak" meg, ha pont a vizsgálat alatt jelentkeznek a tünetek.
2010. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Még annyit tennék hozzá, hogy régebben gyúrtam itthon, de mivel kezdő voltam, és gyorsan akartam növeszteni az izmot a karomon, így egy 20 kilós súlyt emelgettem. Aztán 1 nap felébrettem és éreztem hogy fáj a szívem környékén.

Tehát így egyik napról a másikra alakult ez ki.

Szerintem ez nem stresszes probléma, bár tény, vannak depis időszakaim, és elég stresszes életet folytatok.

2010. ápr. 3. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg meghúztál egy izmot,v ideget a mellkasodban emelgetés közben?

A szívpanaszok diferenciál diagnosztikájánál ezt is ki kellene zárni.Nem kérdezte a doki?Vagy te nem említetted a 20 kg-os súlyok emelgetését?

2010. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

11:58-as

De említettem neki, de nem mondott rá semmit.

Megvizsgált és azt mondta semmit bajom.

Bár még azt mondta hogy pszichés okai lehetnek, de mondtam neki hogy már azelőtt kezdődtek a fájdalmak (a súlyemelgetés miatt), mielőtt pl: édesapám meghalt, vagy érettségiztem volna, vagy mert nem találtam munkát

2010. ápr. 6. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:

11-58-as vok.

A stressz már csak ilyen.Állítom,hogy a betegségek 90%-ban ez áll a háttérben.Először csak szervi elváltozás nélküli panaszok,ilyenkor mondják,hogy semmi baja az illetőnek.Aztán bizony kialakulnak a szervi bajok is.

Rohanó világunk legjobb betegség megelőzési taktikája a stressz oldás,vagy kerülés lenne.De hát...

2010. ápr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!