Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Venlafaxinet tartalmazó...

Venlafaxinet tartalmazó gyógyszerek mellékhatását hogyan lehet csillapítani?

Figyelt kérdés

Többféle antidepresszánst kaptam az utóbbi két hónapban.

Először Velaxint (50 mg.- 150 mg.-ig emelték), utána Olwexyát (stabilan 225 mg.-ot szedtem kb. egy hétig), aztán Sertralint, de a mellékhatásai rosszabbak voltak mint az előző két gyógyszernek, ezért visszaállítottak Olwexyára. Nem bírtam elviselni egyik gyógyszer mellékhatását sem, abban állapotban meg a dokival, hogy csökkentsem a gyógyszereket Olwexyával. Sajnos kifogytam belőle mielőtt még eljutottam volna odáig, hogy csökkentsem. 3-4 napig nem szedtem, jöttek is a mellékhatások. Hányinger, szédülés, ájulásérzet, remegés, gyengeség... Kórházban kaptam Olwexyát amit ma tudtam először bevenni. 2-3 órája vettem be 75 mg.-ot, eddig semmi sem változott. Egyre elviselhetetlenebbek a tünetek, egyre rosszabbul vagyok. Aludni sem tudok rendesen, többször felébredek éjszaka, általában ilyenkor emlékszem az álmaimra, sokszor összemosódnak a valósággal, nehéz különbséget tennem valóság és álom között olykor. Azt kérték tőlem, hogy ne vegyek be többet Olwexyából mint napi 150 mg.

Valakinek ötlete, hogy ilyenkor mit csinaálhatnék? Kórházban ma is, tegnapo is voltam. Teljesen tanácstalan vagyok. Elvonási tünetek nem csökkentek.



2016. márc. 21. 19:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Elírtam. Az elvonási tüneteket szeretném csökkenteni.
2016. márc. 21. 19:38
 2/3 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Nem tudsz a kezelő orvosoddal beszélni? Esetleg nem tanácsolta, hogy kapjál másik fajtát?
2016. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Egyébként mik voltak a mellékhatások, ami miatt nem tudtad szedni?
2016. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!