Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tériszony, pánikbetegség vagy...

Tériszony, pánikbetegség vagy mi lehet ez, amit érzek? Hogyan küzdjem le minél hamarabb? Bővebben lent (picit hosszú)

Figyelt kérdés

Mit csináljak szerintetek? Van valakinek hasonló problémája?


Volt egy balesetem decemberben (egyik lábammal) és emiatt kb. 3 hónapig nem tudtam rendesen járni. 1,5 hónapig botot kellett használnom, amikor nem volt bot nálam, kapaszkodtam mindenbe, amit elértem.

És biztosan ennek az eredménye a mostani problémám.

Most már a lakásban és az udvaron tökéletesen tudok menni, sőt futni is. De ha kimegyek az utcára, néhány helyen/helyzetben pánikszerű érzés fog el, megtorpanok és nem tudok tovább menni. Ilyen helyek azok, ahol mellettem nincs semmi (se egy bokor,fal,kerítés,autó,ember vagy bármi) mondjuk az út szélén nem igazán merek menni, utakon már valamennyire sikerül átmennem,bár a forgalmasabb utcákon egyedül nem merek, max. ha nagy lélegzetet veszek és többszöri "nekiindulásra".

Viszont nagy mélység mellett sehogy sem tudok egyedül elmenni és a kisebb lejtők is nehézséget okoznak.

Ilyenkor szédülök, rettegek, szívem nagyon gyorsan kezd verni, és megpróbálok a lábam elé nézni és várom hogy minél hamarabb végére érjek annak az útnak. Ha velem van a párom vagy valaki, akkor végképp képtelen vagyok megtenni az ilyen utakat, pánikba esek és egyből elkezdek idegesen szólni, hogy jöjjön mellém, hogy belekapaszkodjak.


Nagyon szeretném ezt leküzdeni, de most orvoshoz(pszichológus) nem tudok elmenni, és magamtól szeretnék túl lenni ezen, ha lehetséges. Régen, a balesetem előtt sose féltem ilyenektől. De az biztos, hogy hajlamos vagyok a pánikolásra más esetekben is (kocsiban ülve;nem én vezetek).

Szóval a kérdésem igazából az, hogy hogyan küzdjem le, ha egyszerűen rettegek? Már próbáltam, mint leírtam. Van mikor sikerül egy-egy "lépcsőfokot megtennem", de másnap u.ott tartok, mint előtte :S És az oké, hogy esetleg leküzdöm az ismerős helyeken ezt a félelmemet vagy kikerülöm az ilyen utakat,amik félelmet okoznak, de így új helyekre egyedül nem nagyon merek menni.. Rettenetes így élni. Éppen munkát szeretnék keresni, de csak nagyon szűk körben tudok nézelődni ezzel, és így nem is sok esélyem van.

Ha valaki mellettem, szigorúan mellettem megy, vagy a párom kezét fogom sehol semmi bajom. De hát nem lehet mindig valaki velem, ha megyek valahova...


Ne haragudjatok, hogy hosszúra sikerült vagy esetleg kusza az egész, leírtam ami a fejemben volt most hirtelen..


20/L


2010. ápr. 4. 18:42
 1/8 anonim válasza:

Menj el nyaralni!!!

A változás jót fog tenni, elfelejted a balesetet.

Anyagi helyzetedet nem ismerem, de Horvátország biztosan belefér.

Ha nem változik semmi lehetsz pajzsmirigy beteg is, az idegességtől. Menj el egy endokrinológushoz, kérj hormonvizsgálatot. A pszichológusokat és pszichiátereket a helyedben kerülném, mind ütődött.

2010. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem idegeskedem, csak szeretnék normálisan járni-kelni a világban. Hát Horvátország, sőt semmi nem fér bele az anyagi helyzetembe, munkát keresek, dolgozni szeretnék. Majd akkor esetleg el tudok menni nyaralni, de inkább sulira költöm a pénzt, mint nyaralásra..
2010. ápr. 4. 19:06
 3/8 A kérdező kommentje:
És a balesetet elfelejtettem, nem is gondolok már rá, csak ezt a tériszonyomat kéne leküzdenem..
2010. ápr. 4. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagymamám küzdött hasonlóval. A betegség alatti testedbe vetett bizalom rendült meg, úgy érzed, nem képes önállóan megbirkózni bizonyos helyzetekkel. Ez az érzés egyébként a tériszonyhoz áll legközelebb, fogózkodóra van szükséged nyitott tereken, stb.

Ez gyakorlással jön helyre. Kezdj bele egy békésebb sportba, a legjobb a jóga, hogy újra tisztába gyere a tested képességeivel, plusz ugye erősödsz is ezáltal. A baleset nyomasztó emlékét pedig kellemes élményekkel, aktív pihenéssel heverheted ki. Bizonyos mértékben mindenképp erőltetned kell a kapaszkodó nélküli sétát, nyitott tereket, de fokozatossággal helyrejöhet.

2010. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az elsőre ne hallgass, mármint, hogy szerinte ne menj szakemberhez.

Lehet, sőt valószínű, hogy agorafóbiád lett.

Illik rád? [link]

2010. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólónak van igaza. Ha most elmész orvoshoz( pszichiáterhez!) 3 hét alatt kikurál belőle. Viszont az életedet ( meg a másokét is) teszed tönkre, ha nem mész el. Ez magától nem gyógyul. Ima, varázslás, torna nem segít. Áltatás. A pszchiátriára nem kell beutaló. Az sztk-ból kérsz időpontot. Elmész a rendelésre. Kapsz gyógyszert. Ennyi. Ja, a vizsgálat az egy beszélgetés. Semmi több. Ha akarsz, írj a címemre. Én kigyógyultam.
2010. ápr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A pszichiátert nem javaslom ugyanis a nagynéném pajzsmirigy beteg volt, aminek hasonló tünetei vannak, mint néhány idegbetegségnek.


A pszichiáter nem ismerte fel és az idegeit kezdte el kezelni. Tönkre is ment tőle, mivel az ideggyógyszerek mellékhatásait nem bírta.


Először MENJ ENDOKRINOLÓGUSHOZ és csak utána járkálj pszichiáterhez, ha tényleg megerősítették, hogy nem vagy pajzsmirigy beteg!!!!!!!!!

2010. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami konkrét helyzetekhez köthető, az miért lenne már pajzsmirigy probléma?
2010. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!