Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gerincbetegségem lehet...

Milyen gerincbetegségem lehet alig 23 évesen?! Aggódom, teljesen kivagyok.

Figyelt kérdés

Hasi fájdalmakkal is jár..., de eddig csak emésztőrendszerrel kapcsolatos betegségek irányában vizsgáltattam ki magamat.

Derekam közepén van a fájdalom központja tapintás alapján, legtöbbször viszont bizonyos testhelyzetekben "savanyú" fájdalmat érzek övszerűen az egész derékban, illetve a has bal, vagy néha jobb oldalán.

Levert vagyok, fáradékony, karikásak a szemeim.

Sokáig aggódtam bélrák miatt, mert régebben volt polipom és bélgyulladásom is (talán most is van gyulladás).

Legutóbb augusztusban vettem részt tükrözésen, akkor csak kisebb gyulladásokat találtak a vastag- és vékonybélben (sok mintát vettek).

Nemrég voltam hasi ultrahangon, ott sem találtak daganatot, csak kisebb májmegnagyobbodást, diffus laesiio jeleivel és lépmegnagyobbodást.

Utánanéztem kicsit az interneten, és az olvasottak alapján a gerincdaganatnak is lehetnek hasonló tünetei, ahogy a porckorongsérvnek is...

Most este sokat nyomogattam a fájó területen a hátam, és feltűnt, hogy van egy nagyjából kör alakú piros folt azon a részen, amelynek a közepe nagy területen fehér.

Legközelebb néhány hét múlva kell visszamennem a gasztroenterológushoz a hasi uh-eredménnyel.

Viszont már több orvos is mondta az utóbbi hónapokban, hogy gerinc-eredetűek is lehetnek a panaszaim, de valamiért mégis az emésztőrendszerrel foglalkoztunk.


2016. ápr. 10. 23:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Fogyást alig tapasztaltam.
2016. ápr. 10. 23:49
 2/3 Yolo2 ***** válasza:
Gasztroenterológián nem is fognak a gerinceddel foglalkozni, nem az ő szakterületük. Egy porckorong protrusio attól függően hogy milyen idegeket nyom okozhatnak általad leírt fájdalmakat, de ugyanez igaz a bélproblémáidra amiket fent leírtál.
2016. ápr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Azt még hozzátenném, hogy a fájdalmam nem mindig "savanyú" jellegű. Sokszor feszítő, illetve görcsös.

2016. ápr. 11. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!