Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergiás vagyok? (info lent)

Allergiás vagyok? (info lent)

Figyelt kérdés
Három napja nálunk vannak a rokonok, elhozták a kutyájukat is, és azóta vérben van a szemem. Az orrom is viszket, néha tüsszögök, a szemem könnyezik és viszket. Nekünk is van kutyánk, ő viszont az udvaron van és csak nagyon ritkán megyek a közelébe, így nála még nem vettem észre. Lehet ez is a tünete a kutyaszőr allergiának? Forduljak orvoshoz, vagy hagyjam az egészet?
2010. ápr. 6. 11:24
 1/8 anonim válasza:
valószínű, hogy allergia, hát minél előbb szabadulj meg a rokonok kutyájától
2010. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen az állat szőrére vagy allergiás, meddig lesznek ott a kedves rokonok? Amíg végleg ki nem kaparod a szemeidet. Vegyél be Chlaricid akut gyógyszert, azt lehet kapni recept nélkül, vagy kácium pezsgőt. enyhítia panaszodat. Én is allergiás vagyok a kutyaszőrre, ezért a kutya az udvarban van, nem bent a lakásban, és van hogy megkötöm.
2010. ápr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
11:47! Ma már haza mennek, mivel csak az ünnepekre jöttek. Szerinted menjek dokihoz, vagy teljesen fölösleges? Olvastam valahol, hogy tovább fejlődhet az allergia, ez igaz?
2010. ápr. 6. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:

A kezeletlen allergia valóban rosszabbodhat, bár ez általában akkor igaz ha fennálló allergiáról beszélünk. Így ha már hazamentek a rokonok, és magukkal vitték a kutyát is akkor az allergiádnak is enyhülnie kell.

Egy allergiavizsgálat viszont elkelne, szerintem, hiszen ha legközelebb találkozol velük és a kutyájukkal, akkor már felkészülhetsz az akkor kialakuló allergiádra, és nem fogod kellemetlenül érezni magad a panaszaid miatt.

Allergiagyógyszert lehet szezonálisan, vagy alkalomszerűen is szedni, nem kell feltétlenül azt jelentse, hogy most már mindig szedned kell! Persze vannak ilyen esetek is.

2010. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még nálunk vannak, de egy ideje már nem mentem a kutyájukhoz, és így enyhültek a panaszok.
2010. ápr. 6. 12:39
 6/8 A kérdező kommentje:
bocsi az elfelejtettem megemlíteni, hogy a szemem vérben van. ez is jelentheti az allergiát?
2010. ápr. 6. 12:47
 7/8 anonim ***** válasza:
12.34-es vagyok. Igen, ha a szemed vérben van az is lehet allergia jele. Szemcseppel kezelhető. A vérbőségen kívül még viszkethet, száraznak érezheted, vagy van hogy enyhén ég és nagyon könnyezik. Patikában kérdezz rá, szerintem tudnak neked valamilyen recept nélküli szemcseppet adni!
2010. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2010. ápr. 6. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!