Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elektromos bőrkeményedés-eltáv...

Elektromos bőrkeményedés-eltávolítót tudnátok ajánlani? Idős embernek, elég durva bőrkeményedésekre, lábra.

Figyelt kérdés

A Scholl nagyon drága, ennél olcsóbbat, de használhatót keresek.

A Lidl újságban van most, de elemes, az meg nagyon gyorsan lemerül, szóval rendes kábels kellene, ami elektromos hálózatról használható.


2016. ápr. 18. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, a Scholl reszelője sem tesz csodákat, annak ellenére, hogy tényleg nagyon drága. Én kipróbáltam mindenfélét (minden nap magassarkút hordok mert a munkám megköveteli az elegáns öltözködést, ápolnom kell a lábamat), de végül csak a pedikürös vált be igazán.
2016. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszer rá kell szánni pár tízezret.


A "bőrgyógyász sírva fakad" típusú bőrkeményedéseket nagyon egyszerűen és könnyen el lehet távolítani úgy, hogy ne nőjön vissza intenzívebben - mint végre rájöttem.

Talpgyaluval nem sikerült, mert macerás; áztatni kell, homorulatoknál sem jó.

Az e célra kifejlesztett csiszolók eltömődnek, nem elég hatékony.

Ezért egy műkörmös, de inkább barkács célú kis telesítményű gravírozó (mini fúró) gépbe befogható maró szerszámmal (marószár) sikerült, amivel szárazon le lehet dörzsölni; mozgatva, nem hevül túl a vídia (volfram-karbid) - ebből vannak. Csak pormaszk kell, porelszívó ajánlott.

Nem bántja az épp bőrt csak a keményedést viszi le és sima lesz a felület:)

2017. máj. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!