Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le végleg a...

Hogyan győzzem le végleg a drogfüggőségemet?

Figyelt kérdés

tavaly augusztus óta "harcolok" vele kisebb-nagyobb sikerrel, volt 1 hétig nem anyagoztam, de fokozatosan napról-napraérzem az éhségét, csillapíthatatlan szomjat érzek rá, amire ilyenkor a viselkedésem is rámegy.

Hogyan lehet valami ennyyire jó, ami ennyire jó érzés, jobb mint a szex, hogyan akarhatod azt, mindennél jobban ami egy időután a vesztedet okozza??



2016. ápr. 21. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvos? Szakértő? Rehab, leszoktató, bármi...?(:

Legyél erős! Én hiszek benned. Ne árts magadnak!

Menni fog. Erős vagy.

2016. ápr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten tudom kontrollálni, dolgozom is közben, nincs "kábszeres" képem, de végleg letenni nagyon nehéz, és egy terápia hogy zajlik, mit mondanak? Javasolnak valamit, elbeszélgetnek, elzárnak egy zártosztályra? csak ezeket szeretném tudni, olyantól, aki végigment ezen a folyamaton.
2016. ápr. 22. 00:00
 3/9 anonim ***** válasza:

(Kíváncsi lennék, hogy ez kamu kérdés vagy sem.) Amennyiben ez egy komoly kérdés..

Csak úgy tudsz leállni ha teljesen megvonod magadtól az anyagot. Pokoli nehéz lesz, minden egyes sejted kívánni fogja, de meg lehet csinálni, és Te meg tudod csinálni! Akármilyen erős késztetést is érzel, álld meg. Az eleje lesz a legnehezebb, aztán lassan javulni fog a helyzet, míg teljesen meg nem szűnik.

Ez a baj a drogokkal, nagyon rossznak vannak beállítva, de amikor kipróbálod és átéled az a leírhatatlan új érzést, akkor többet akarsz és így leszel függő. Nem szabad ebbe a hibába esni. Én úgy hiszem, aki szeretné az próbálja ki, de tudni kell hol a határ.

Én nagyon szorítok neked, vegyél erőt magadon és menni fog! :)

2016. ápr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát azért ne ajánlgassuk, mert bizony van, ami már az első pillanattól fizikai függőséget okoz. NE próbáljunk ki semmi hülyeséget, mert akkor úgy járunk, mint a kérdező!


A kérdésre válaszolván: válts életmódot! Keress új munkát, költözz el, lehetőleg másik városba, ahol hozzájutni se tudsz, találj ki magadnak valami hobbit, amivel elütöd az időd, olvass, főzz, alkoss, fuss, bármit. Drasztikus változással tudsz forradalmi lépéseket elérni.

2016. ápr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mikor fogsz magadnak annyit érni, mikor fogod magad megbecsülni, hogy önmagadért megtedd? Mert addig nem fog menni, míg önmagadnak nem érsz semmit és nincs önbecsülésed. Rá kell jönnöd, hogy az élet ennél drágább. Szüleiddel, milyen a kapcsolatod? Miért indultál el ezen az úton? Belegondoltál már abba, hogy anyukád mennyit szenvedett, míg a világra tolt? És még sorolhatnám. Tudod te belülről a dolgokat, de a fizikai vonzódást, a kényszert azt csak hatalmas akaraterővel tudod leküzdeni. Ehhez kell az önbecsülés, hogy többre tartsd magad, mintsem hogy árts magadnak.Csak ennyit tudok mondani. Nem tudom, mit érezhetsz sosem voltam drogos viszont van egy kegyetlen édességfüggőségem. Ez persze nem akkora gond, mint a narkó és nem is halálos, de vannak fogalmaim arról, hogy mit érez az, aki veszettül kíván valamit és nem lehet. Én ilyenkor ölni tudnék az idegtől, és hisztis vagyok, nem lehet hozzám szólni. Mivel elég nagy darab vagyok nem engedhetem meg magamnak sokszor. A drog ennél ezerszer durvább lehet. De szerintem az már egy fél gyógyulás, ha elismered, hogy bajok vannak és próbálsz belőle kimászni. Mindenképp kérj segítséget és beszélj olyanokkal, akiknek sikerült.

Sok szerencsét!

2016. ápr. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. most jöttem gépközelben, eddig dolgoztam. Igen a sóvárgással van a legnagyobb gondom, az anyag, óriási endorfin löketet ad, amihhez képest a szex feleakkora erős, ugyanakkor amiatt tudom kontrollálni, mert elkezdtem sportolni, futni szoktam majdnem mindennap, ez add endorfint, és van hatása is, DE a sóvárgás megvan, és néha megkísért az ördög. A kísértéssel van a gond, csak a sport tart vissza tőle, de úgyérzem elég erős vagyokahhoz hogy letegyem, kitisztuljon a szervezetem, és akkor az összes elvonási tünet eltünjön, csak ezt nehéz kivárni, és eközben, ahogy az utolsó hozzászóló írta, én speciel nyugtalan vagyok, kissé ideges, munka közben pedig fáradtabb, gondolom a fáradság is az elvonásitünet része. KIVÁRNI nehéz TÜRELEMMEL, csak ez a nehéz, látnom kéne előre mennyi idő, kb 1hónap alatt kidetoxikálódnék? délután írok.
2016. ápr. 22. 23:16
 7/9 A kérdező kommentje:
csak egy az egybe lehet letenni? apránként ne is próbáljam, vagy ezembereknént változik? érdekelne másnak hogyan sikerült, vagy hogyan szokták, tudom hogy menni fog, hiszen melyik drogfüggő sportol? ennyiben mris előrébbvagyok.
2016. ápr. 22. 23:24
 8/9 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet valami ennyyire jó, ami ennyire jó érzés, jobb mint a szex"


Az a kérdés, mi romlott el Benned annyira, hogy a jó érzés nem terem meg az agyadban önmagától.

Amint rendelkezésedre áll ez a jó érzés minden segédeszköz, minden szer nélkül, okafogyottá válik a drogozás, nem?

2017. febr. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Escobar1985 válasza:
Honnan veszed hogy semelyik drogfüggő nem sportol? Én 15 éve kezdtem drogozni.6 éve boxolok sportszerűen munka mellett. A kettő nem zárja ki egymást.
2018. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!