Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha rendszeresen járok plazmát...

Ha rendszeresen járok plazmát adni, kiderült volna, ha HIV+ vagyok?

Figyelt kérdés
Nem tudok a betegségről,de soha nem voltam szűrésen és 2éve elég durva életem volt...viszont járok rendszeresen és még nem szóltak róla,viszont volt már,hogy épp valami nyavajával mentem oda pl torokgyulladás,antibiotikumok és akkor sem derült ki semmi,pedig azt hittem ezt is kimutatja a vér.Ezért kérdezem,hogy lehet az egész átverés és nem is néznek semmit
2016. ápr. 22. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, kiderült volna.
2016. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor nagyon nagy kő esett le a szívemről :D köszönöm
2016. ápr. 22. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Torokgyulladással, antibiotikum szedés közben ne menj vért adni. Plazmát se. Csak teljesen egészséges ember adjon vért. Mindent nem lehet nézni a vérben, ezért nagyon fontos, hogy egészséges legyen a véradó. Aki csak azt szeretné tudni, hogy fertőzött-e pl. HIV-vel, az inkább az ingyenes szűrésre menjen!
2016. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"durva élet" folytatása mellett nem etikus gyógyulásra váró más embert veszélyeztetni. Minden egyes alkalommal megvizsgálnak minden donort (vérmintáját) a nemzetközi és hazai szakmai előírások alapján. Ezeknek a teszteknek is megvan a maga érzékenysége, kimutathatósági határa és magának a fertőzöttségnek is megvannak a maga orvosbiológiai jellemzői. Nemcsak a HIV jelenti a veszélyt, ennél vannak sokkal súlyosabb vérrel átvihető fertőzések is. Az egyéni érzékenység változó. Annak idején voltak homoszexuális életvitelt folytató fiatal férfiak, akik éppen a rendszeres ellenőrzés miatt a vérellátásban helyezkedtek el munkavállalóként. Volt olyan, akiről egyik véradása során derült ki, hogy ritka afrikai luesz fertőzést hordoz. Ilyen esetben a vérellátás szervezési rendszere óriási nehézségekkel néz szembe, mert az illető donor összes korábbi véradásából származó vérkészítmény recipiensének is utána kell nézni (visszamenőlegesen), hogy őnáluk jelentkezett-e valamilyen fertőzés vagy annak gyanúja. Mert ugyebár a laboratóriumi vizsgálatokkal szemben az élő biológiai rendszer tud igazán egy kórokozót kimutatni azzal, hogy életben tartja, sőt szaporodásra is lehetőséget teremt. Ilyen esetekben merül fel a morális hozzáállás kérdése. Az említett fiatal férfit ugyan kikezelték akkor, de pár évre rá a HIV elvitte. Ki tudja, hány gyógyulásra váró más emberbe került a laboratóriumi vizsgálatokkal kimutathatatlan kis mennyiségű vírusrészecske az ő korábbi véradásaiból származó vérkészítményekkel.
2016. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!