Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a frász ez az izé a végbéln...

Mi a frász ez az izé a végbélnyílásomnál? -többi lent- 14/L

Figyelt kérdés

Ha rossz kategóriába tettem akkor elnézést.


A végbélnyílásom felett egy nagyon picivel van valami kicsi, puha, szemölcs szerű valami. Nem tudom milyen színű, de szerintem bőr. Kiskoromban nem nyúltam magamhoz viszont szerintem akkor még nem volt ott. Nem fáj, normális a székletem, szóval semmi kellemetlenségem nincs, leszámítva ezt, ugye.

Szerintetek mi lehet? Orvoshoz kéne mennem ezzel? Csak mert ha lehet akkor egymagam oldanám meg mert kínos lenne mutogatnom...



2016. ápr. 22. 23:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy igazi szemölcs, csak a népnyelv minden kis bőrfüggeléket szemölcsnek nevez. Valószínűleg csak egy kis bőrsejt-burjánzás. Szemölcsnek gyökere van, mélyen ül.
2016. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#11: Köszönöm szépen a válaszodat! :)

Tudnál javasolni valamit erre a talán bőrsejt-bujránzás valamire? :0

2016. ápr. 22. 23:51
 13/20 anonim ***** válasza:

Ilyen házilag alkalmazható dolgokat nem tudok mondani. Nekem a hónom alatt volt egy hasonló bőrszínű függelék azt lézerrel szedettem le. 1-2 hétig eltart a gyógyulás, addig betadinnal kell kenegetni és óvni a fertőzéstől, leragasztani (de azért szellőzzön) és víz se nagyon érje, főleg nem sokáig. Ilyen szempontból a tiéd kényesebb helyen van. De hagyományos sebészeti eljárással, szikével is le lehet szedni, nagyjából ugyanolyan a lézeres is. Mindkét esetben eleven seb lesz a helyén, ami idővel bevarasodik, majd meggyógyul. Nyilván függ a típusától, hogy mennyi bőr tartja, mekkora területen ül. Az enyém alig csatlakozott a testhez. Bőrtípustól függően gyógyul, nekem néhány hónap múlva már semmi sem látszódott. Borsó méretűnél kisebb volt, kb fele.

Azért azt nem tartom normálisnak, hogy nem nézted meg egy tükörben. Így nem lehetsz képben.

2016. ápr. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Most egy kicsit utánaolvastam, állítólag van szalicilsavas és fagyasztásos kezelés is.
2016. ápr. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Fotózd le és megmondjuk. Lehet szemölcs, pigment, veruca, stb.
2016. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#13/#15: Őszintén szólva, ha akarnám se tudnám lefotózni, megnézni. Tényleg nem kifogás! Mindegyik tükör ami a lakásban található, látszódik a felsőtesten, valamelyikben meg majdnem az egész felsőtestem, és nem lehet leszedni a tükröket, túl nagyok, nem bírnám el, nem tudnánk visszarakni, és nem mellesleg apám szíjat hasítana a hátamból ha megpróbálnám. Oh, és mivel nagyon nem voltam/vagyok hajlékony, így annyira előre hajolni sem tudok. Ismételten nem kifogásokat keresek, de lefotózni sem nagyon tudom... Nincs a telefonom külön gomb az oldalán, a képernyőre kell rányomnom, viszont az alap képeknél is macerás szokott lenni, akkor pláne ha hátul kéne fényképeznem, vagyis nem tudnám egyrészt megnyomni, hogy lefotózza, másrészt nem azt fotóznám le...

Amúgy csak apám tudna "segíteni" ebben, többi családtag kizárva mivel szépen szólva, nem vagyunk nagy és összetartó család, mellékesen még rohadt messze is laknak, anyám meg lelépett, szóval semmilyen nő nemű "családtagomat" nem tudnám megkérni, és ha apámat megkérném, nem bírnék többet a szemébe nézni.


Amúgy, ezt nőgyógyásszal nem lehetne megvizsgáltatni? Csak mert mint mondtam, egy gatya levételtől is rákvörös lesz a képem, viszont ha egy olyan nőgyógyászoz kéne mennem akit először és utoljára látok, akkor csak az marad meg, hogy ciki volt de úgy sem kell látnom többet az életben.

2016. ápr. 23. 12:04
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha nincs kép, nem tudjuk megmondani mi lehet ez. Bőr- és Nemibeteg szakrendelésre kellene akkor elmenni és ott meg tudja nézni olyan doki, aki meg tudja mondani mi ez és tud is jevaslatot tenni ha kell vele valamit kezdeni.
2016. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kézitükör? Fényképezőn, telefonban van időzítő, akkor megnyomod és utána odateszed. Igaz, ehhez makrós készülék kell, különben semmi nem fog látszani.
2016. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
a dokinak az a dolga,arra esküdött fel, hogyha kell akár a seggedbe is benézzen! nyugodt lehetsz minden orvos látott már végbél nyilást, ne szegyellősködj mutasd meg a háziorvosodnak,és majd elküld a megfelelő szakorvoshoz.két nap mulva már emlékezni sem fog a seggedre,elhiheted.Annak idején a sorozáson lekellett hajolnunk, és úgy széthúzni a setyónkat a katona orvos elött,mégis túléltük.
2016. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a háziorvost, az csak időpocsékolás meg kínlódás. Ha nincs semmi pénzed, akkor ok, de elmész egy bőrgyógyászati magánrendelésre, akkor ott normálisan foglalkoznak veled, egy vizsgálatért nem fog egy vagyont elkérni, 10-20 ezerért meg akár le is szedi, attól függ hol élsz.
2016. ápr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!