Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kitől kaphatnék arra választ,...

Kitől kaphatnék arra választ, hogy betegen, frissen műtötten elhagyott a párom ellátatlanul és több milliós tartozással a "nyakamban". Rokkant vagyok. Mik kellenek ahhoz, hogy felelősségre vonják, vagy van-e ilyyen?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs.
2010. ápr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár-kapcsolatba nem szól bele senki.Ez a kettőtök ügye.
2010. ápr. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek "JOGA" akkor hagyni ott a másikat, amikor akarja, amikor elege lett belöle.

A tartozás már más dolog, ha közösen vettétek fel (illetve a házasság alatt), akkor annak a fele neki "JÁR", ezért felel. Ha netán nem éltetek együtt, akkor viszont neki (jogilag) semmi köze a te adóságaidhoz.

(Ilyenkor IS elöny, ha van az a "csak egy papir", mert ha valamelyik fél felelötlen, akkor a másik még biztositva van anyagilag is valamennyire)

2010. ápr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mozgass meg minden követ saját érdekedben. De legelső a gyógyulásod. Első lépés írjál egy kérvény az önkormányzat szociális osztályára, kérjél gyors segélyt. Írd bele az állapotodat,Ha nincs senki aki elláson kérheted hogy napi egyszeri meleg ételt kihozzanak neked, az állapotod miatt. Ne maradjál egyedül. Egyébként nemtom van e gyermeked. Amikor már felgyógyulsz add be a válókeresetet. Nemtudom milyen tartozásaid vannak, esetleg, lakás, kocsi fogalmam nincs. Kérheted a bankot hogy segítsen, na nem elengedni a tartozást, hanem egy könnyített hitellel, vagyis kitolódik a visszafizetés, de kevesebb összeget kelljen havonta fizetned. Az lenne a legjobb, ha van közösen házatok azt eladni, viszont ha van rajta nagyobb összegű tartozás, akkor nem sok maradna. De nincs tehetetlenség, csak lehetetlenség. Nem írtál bővebben vannak e szüleid, gyermeked.Csak dióhéjban foglamaztál, amiből gyenge következtetést tudtam levonni.
2010. ápr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
7: 53-as: "ha van közösen házatok azt eladni" - ezt CSAK akkor lehet megtenni, ha MINDKÉT fél beleegyezik az eladásba, CSAK a kérdezö egyedül nem tehet semmit, ugyanis SENKIT nem lehet arra kényszeriteni, hogy a tulajdonát eladja!
2010. ápr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a leirtakat. Már mindent megpróbáltam ezért fordultam hozzátok. Sehol nincs MO.-on segitség a számomra. Hajléktalanná válok, mert a lakás lett terhelve, ő az adós és nem fizet. Nincs gyerek és csak élettársak voltunk 13 évig.
2010. ápr. 10. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!