Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj az embernek ha...

Miért fáj az embernek ha megüti magát?

Figyelt kérdés

Hülye kérdés tudom de elgondolkodtam rajta hogy miért fáj az az embernek ha pl megüti magát? Vagy miért lesz seb a vágás zúzás helyén? Mi játszódik le alatta?

Tanultam meg minden de olyan érdekesnek találom!


2010. ápr. 9. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért alakult így, mert a fájdalomérzet "megvéd" a nagyon sérülésektől, azaz megvédjük magunkat a veszélyektől, mert félünk a fájdalomtól, a horzsolással ugyan ez, nem akarjuk, hogy elvágjuk magunkat, nyílt sebünk stb-nk legyen, így óvatosabbak vagyunk. Ha nem lenne fájdalomérzetünk, akkor a veszélyérzetünk is sokkal alacsonyabb lenne, és némelyik ember nem igazán érné meg a felnőtt kort se.
2010. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak olyan receptorain, amelyek a szövetkárosodásra reagálnak. Ezek ha ingerületbe kerülnek, akkor az agyunkban fájdalomérzet keletkezik.
2010. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért érzünk fájdalmat, ha pl. ne égjen le a fél karunk, mire észrevesszük, vagy ne hagyjuk a kezünket a kés alatt, míg az levágja stb... Ez védekező mechanizmus...

A második kérdésed nem igazán értem... seb azért lesz, mert megszakad a bőrük folytonossága. Alatta gyógyulási folyamat játszódik le, először is a vérlemezkék eltömítik a nyílást, hogy ne vérezzünk el, majd a falósejtek eltakarítják a vérünkből az esetleges bekerült kórokozókat, szennyeződést stb stb stb...

Gondolom ilyesmire gondoltál...

2010. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Huh! Mostmár értek mindent! Köszönöm a válaszokat! :)
2010. ápr. 10. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!