Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok mit kene...

Depressziós vagyok mit kene tennem?

Figyelt kérdés
Anyukámat ez nem is érdekli közlöm vele es kiröhög majd otthagy magamra…emiatt vesztem össze a baratnommel ő is azt mondja hogy fejezzem be...nem is ismernek komolyan mondom...szerintetek mit kene tennem? Menjek el egymagam egy pszichológushoz? Vagy nem is tudom… értelmes válaszokat várok segítsetek kérlek 😭😭

2016. máj. 13. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Tényleg nem biztos a depresszió, lehet átmeneti rossz kedv is. Így távolból ezt persze nem tudhatom, de ez is egy eshetőség. Pszichológus tudna biztosat mondani. Tehát ha nem vagy depis, csak rossz kedved, akkor ne legyen rossz kedved...


2. Ha tényleg depressziós vagy, akkor ki kellene gyógyulni belőle. Amiben segíthet a pszichológus, csoki, napfény, sport, alvás, stresszhiány, egészséges táplálkozás, rendezett kapcsolatok, ölelés, nevetés, vígjátékok. Minden ami elvonja a figyelmed a depis gondolatoktól. Ezek akkor is hasznosak ha épp nem vagy depis.


Ha tényleg nagyon súlyos a depresszió, akkor pszichiáter írhat fel gyógyszert. Nem fogja csak úgy, egyik napról a másikra felírni, hanem több hónapnyi vizsgálódás után esetleg, amennyiben úgy látja jónak. Ha így is történne, javaslom, hogy fokozatosan, kisebb adagokkal kezdj. Tuti le fognak pontozni, mert le mertem írni, hogy gyógyszer.


A depressziónak van valami oka, a gyógyuláshoz azt meg kellene szüntetni. Szerintem legtöbb depressziónak a rossz szociális kapcsolatok és a stressz a fő oka, ezután következik a kialvatlanság és a napfény hiánya(éjszakai életmód).

2016. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom használni mindet! 
2016. máj. 14. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!