Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem, hogy ne...

Mit kéne tennem, hogy ne legyek depressziós újra?

Figyelt kérdés
Egy éve depressziós voltam. Azt hittem ebben az évben jobb lesz minden, de kezdek megint vissza zuhanni! Mostmár 2x próbáltam öngyilkos lenni! Ofőm rengeteget segíett, de nehéz, mert szerelmes vagyok belé...
2013. okt. 30. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Akartad is vagy csak próbáltál?
2013. okt. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, tudom, én már kb. a 263. alkalommal csúsztam vissza... Azzal segíthetsz magadon, hogy még mikor kezdenél újra depressziós lenni - biztosan felismered, ez a fajta fájdalom semmi mással nem összetéveszthető! - akkor gyorsan eltereled a gondolataidat, csinálsz valamit, lelkizel egy jót valakivel, a lényeg, hogy nem hagyod magad belesüppedni a "mocsárba"! Az is segíthet, ha írsz egy listát a saját jó tulajdonságaidról vagy a jó dolgokról az életedben. NE!!! kezdd el saját magadat elemezgetni, az zsákutcába vezet. Továbbá inkább másokra figyelj, ne magadra, így nem kötnek le annyira a saját problémáid.

Ha viszont már kialakult a depresszió, úgy sokkal nehezebb. Akkor az a legjobb, ha segítséget kérsz egy szakembertől.

2013. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!