Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem depressziós vagyok,...

Azt hiszem depressziós vagyok, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Senkivel nem tudom megbeszélni, úgyhogy kérlek segítsetek , hogy hova menjek ezzel és mennyibe fog kerülni? Nem akarok gyógyszereket szedni.

És nem is tudom magamat kigyógyítani, voltam már ennél rosszabb állapotban tudom, de akkor sikerült továbblépnem, de most valahogy nem megy.

Hetek óta annyira fáradt vagyok, hogy az valami elképesztő, nagyon későn alszom el, hajnalban, mert nem vagyok álmos, igazán semmi nem érdekel. De viszonylag korán kelek fel. Amikor felkelek nagyon fáradtnak érzem magam, ledőlök és pihenek, de ezek után is fáradt vagyok, a fejem kicsit fáj, mintha kicsit zsibbadna is. Mindenért sírok szinte, és hasztalannak érzem magam, sőt utálom is magam. Már nem érdekel semmi. Eljárok néha edzeni , de olyankor is érzem ,hogy írnám még csinálni, de nem akarom és abbahagyom. Oda is amúgy nagyon nehezen veszem rá magam , hogy elmenjek. Már hónapok óta a barátom miatt teljesen rosszul érzem magam, volt két hét amikor leírhatatlan fájdalmat éreztem miatta, szinte mindennap sírtam akkor, azért mert már 4 éve együtt vagyunk, de ő nem olyan ember mint amilyennek mutatta magát, mindenért engem hibáztat, kiabál velem, csúnyákat mond rám, ordít, volt hogy lökdösött is, mindenki előtt megaláz. Én már csak csendben tűröm nem mondok semmit, mert ha megszólalok leordít. Most is ,elmertem neki mondani , hogy nem vagyok jól már hetek óta, erre ordított velem, hogy mit képzelek , hogy nem szóltam eddig neki róla, hogy semmit nem csinálok miért nem megyek orvoshoz..

A szüleimmel nem tudok beszélni erről ,mert nem lehet.Nem érdeklem őket, úgyhogy ez kizárt. A nagymamám az akivel lehetne beszélni, de ő már túl idős ahhoz hogy ilyenekkel terheljem.

A jövőmet sem látom szépnek, úgy érzem egy semmi vagyok és az életem is az, és hogy nincs semminek értleme, meg hogy túl érzékeny vagyok, és ezt is utálom, meg sajnálom a múltamat, hogy miért szerettem bele a barátomba,a hibáimon rágódok.Alig tudok koncentrálni, sőt egyáltalán nem tudok.

De egyéként már a barátom sem érdekel úgy, régebben meghaltam volna, ha elhagy vagy így elhanyagol ,mint most, erre már teljesen érdektelenné vált a számomra, nem érdekel hogy mit tesz vagy mond.


2013. aug. 21. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2013. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
20L
2013. aug. 21. 17:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

A barátoddal szakítanod kéne. Gyorsan.

[link]


lelki segélyvonalaktól tudsz jobban segítséget kérni hogy hova, mennyiért, mert se a korodat, se azt nem tudjuk hogy merrefelé élsz. De ezzel mindenképp menj dokihoz.


Sok sikert!!

2013. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, mikor elkezdtem írni a választ még nem láttam az első két kommentet. (#3 )
2013. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem merek ilyen vonalakat felhívni, mert elsírnám magam, és égőnek tartom , hogy ilyen gyenge vagyok.Szabolcs megyében lakok még egyenlőre.
2013. aug. 21. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, gondolom az egyértelmű, hogy az ilyen barátot ott kell hagyni a fenébe. Én is most vagyok túl egy szörnyű kapcsolaton (csak nekem a barátnőm volt egy megbízhatatlan hülye) és kicsit javult az állapotom. Én minden nap szorongtam eddig és rosszul voltam. Most viszont könnyebb.


Egyébként pedig menj el a háziorvosodhoz és ha elmondod neki a tüneteidet, szinte biztos, hogy továbbküld pszichológushoz. Gyógyszert sem feltétlenül muszáj szedni, sőt, jobb is, ha kihagyod őket.


Egy fizetős pszichológus egyébként óránként 5.000-től a csillagos égig terjedhet. Függ ez attól, hogy hol laksz és mennyire felkapott az illető.

2013. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én felhívtam a lelki segély vonalat és én sem bírtam ki bőgés nélkül. Az egyetemen egy üres teremben, és minden szavam bevisszhangzott. De az volt az egyetlen hely, ahol senki más nem hallhatott. Egy nagyon kedves idős néni hangja fogadott a túloldalon, és utána sokkal nyugodtabban éreztem magam. Azért is, mert kisírtam magam. És mert elmondhattam mi bánt. Engem a szobatársam terrorizált a kollégiumban és úgy éreztem mellette, hogy nekem nem lehet szavam. Te sokkal rosszabb helyzetben vagy, mint amiben akkor én voltam. Beléd fojtják az érzéseidet, semmibe vesznek, eltaposnak. Képzelj el egy idegen nőt, aki nem te vagy, és látod, hogy ezt teszik vele. Nem hordanád el minden szemétnek azt aki bántja? Nem védenéd, hogy ő is egy érző lény, akit napról napra kínoznak lelkileg? Amikor benne vagyunk ebben az elnyomott helyzetben, azt hisszük nem érdemlünk emberi jogokat, mert azt sulykolják belénk, hogy semmik vagyunk. De ha megnézed a helyzetet kívülről, rájössz, hogy nem így van. Állj a sarkadra, dobd azt a férget, aki így porig aláz. És amikor megteszed, ne gondolj arra, hogy mi lesz egyedül. Bármi lesz, az ezerszer könnyebb lesz, mint az, amiben most élsz. Bármit képes vagy megoldani a barátod nélkül. Nincs szükséged rá.
2013. aug. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A fej fájásod inkább a stressztől lehet. Próbálj ki egy jó citromfű teát kicsit ellazít. Csak van olyan barátod/barátnőd, akivel ezeket a dolgokat meg tudnád beszélni. Én speciel hasonló bakancsban vagyok , de nekem a sulitól meg egyéb dolgok miatt vannak. Én felhivom mamámat heti 1x és elmondom neki a bajaimat, és máris jobban vagyok. Remélem hasznos információt adtam neked. Ja és ne menj orvoshoz feliratni nyugtatót,mert az brutálisan szétszed. Citromfű,macskagyökér,kamilla tea.
2018. ápr. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!