Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam vissza a...

Hogyan állítsam vissza a normális alvási ciklusom? Nagyon eltolódott, megváltozott a rossz irányba

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hétben nagyon rossz irányba változott az alvási ciklusom:


-egyszer alszom éjszaka kb hajnal 1-2-től reggel 7-ig

-másikszor alszom délután 4-5-től este 8-ig


Most 9 óra van, nem régen keltem fel. Lett volna egy találkozó egy barátommal, le kellett mondanom utólag ráadásul mert elaludtam róla és nagyon kellemetlen ez is.

Most megint fent leszek majd szerintem hajnali 1-2 óráig biztos, mert nagyon nem vagyok álmos.


Az ideális az lenne ha éjjel tudnék aludni 7-9 órát, olyan 11-12-től reggel 7-8-ig. Nektek ha eltolódott hogy állítottátok vissza az alvásotokat a nektek megfelelőbe? Mit lehet tenni?


2016. máj. 14. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne feküdj le délután (akkor se, ha már alig bírsz fennmaradni), viszont feküdj korábban este.
2016. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amúgy ez tényleg hülye kérdés ilyen szempontból, mert a válasz rá így nézve tényleg csak ennyi.


Csak az a baj, hogy itthoni munkát végzek éppen és azt is legtöbbször a kényelmes és puha ágyamból, számítógépről és olyankor elnyom az álom már, miután fent vagyok nyolc-tíz órája.

2016. máj. 14. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A délutáni alvást rövidítsd le 1 órásra. Korábban fogsz éjszaka elálmosodni, mivel az az 1 óra sokat nem ér. Így éjszaka többet fogsz aludni de mégis marad a délutáni szundi is.

Aztán másnap már ne feküdj le délután, akkora igényed úgysem lesz rá, ha többet alszol ejszaka.

2016. máj. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor megvan a probléma: az ágyat és a munkát szét kell választani. Ne ágyból dolgozz, hanem íróasztal mellől! Gondolom fiatal vagy, nagyon rosszat teszel a szervezetednek, ha ennyit fekszel! Ülj íróasztalhoz és óránként állj fel, mozgasd meg magad! Járj el legalább hetente kétszer vagy valamilyen edzésre, vagy futni, biciklizni. Ez segíteni fog abban is, hogy éjjel jobban aludj.
2016. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!