Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek egészségesebb...

Hogyan lehetek egészségesebb és hogyan lehetne egy kicsit jobb alakom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér, meg semmi ilyesmi, elsősorban azért szeretnék változtatni az étrendemen, hogy egészségesebb legyek meg jó lenne, ha egy kicsit, 1-2-3 kilót fogyni is tudnák. Leginkább combra hízom, nem hasra, még nem nagy a combom meg nem ér össze, de szeretném ezt megakadályozni meg azt is, hogy a későbbiekben elhízzak. Elég sok ismerősömmel volt így. Meg jön a nyár, szeretném hogy gond nélkül hordhassak rövidnadrágot, szoknyát, bikinit stb.

Nos, sajnos nagyon imádom a csokit és az édességeket, valamilyet majdnem minden nap eszek. Van, hogy többet, van hogy kevesebbet. A sóval nincs bajom, nem eszek sós ételeket, chipseket, észre se veszem, ha valami sótlan. Tejtermékeket is eszem jelentős mennyiségben. Kakaót, sajtokat (füstöltet nem), vajat, margarint, joghurtot már egyre kevesebbet. Húsok közül csak a csirkét szeretem. És a tésztaféléket, pizzát is nagyon szeretem. Régen szinte csak fehér zsemlét ettem, mostanában korpásat, félbarnát is szoktam, esetleg magvasat, de azt ritkán. A gyümölcsöket szeretem, de nem eszek minden nap megfelelő mennyiséget, ahogy zöldségekből sem, de azokból csak pár fajtát eszek. A tojást is szeretem, a keménytojást és a rántottát.

Mit kéne változtatnom az étrendemen? Miből egyek kevesebbet, többet, vagy mit hagyjak el teljesen? Esetleg tudnátok valami jó étkezdét vagy helyet ajánlani, ahol egészséges kajákat lehet venni/rendelni vagy valami könyvet, amiben ilyen receptek vannak? Naponta hányszor egyek és milyen mennyiségben?

Aztán jön a mozgás. Középiskolás vagyok, tehát sokat ülök, de majdnem minden nap van tesim, de azt nem nevezném olyan nagy sportolásnak. Jövőre be tudok iratkozni táncolni, de addig csak itthon tudok edzeni vagy futni. Tudtok mondani valami jó CD-t vagy videót ami fent van a youtubeon, amire lehet tornászni? Bíró Ica, Béres Alexandra stb. melyik a legjobb edzésprogram tőlük? Erősödni szeretnék meg pickét fogyni, hogy jó alakom legyen. Főleg combra. Hetente maximum 4-5 alkalommal tudnék edzeni itthon. Aki sportol otthon az mióta csinálja és milyen változást vett észre eddig? Érdekelnek a tapasztalatok.

És még valami: Szedjek valamilyen vitamint?


2016. máj. 17. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Naponta többször (4-5) egyél keveset. Iktass be minél több zöldséget, gyümölcsöt, a gabonafélék közül a teljes kiörlésű, korpás termékeket fogyaszd, a tejtermékek közül a sovány tejet, sovány sajtot válaszd, a húsokból is a soványat csirke,-pulykamell.

Mozgás gyanánt én ajánlanám az 5 tibeti jógagyakorlatot, ami segíti a fogyást, de emellett az egész testre jótékony hatása van, közérzetjavító. https://www.youtube.com/watch?v=dypO3FS6tVY

Emellett ahova csak lehetőséged van gyalog v. biciklivel menj, lift helyett használj lépcsőt stb.

A fogyókúra kiegészítéseként pedig ihatsz Mira gyógyvizet is, ennek enyhe hashajtó hatása van.

2016. máj. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!