Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kávézás egészségtelen? 15/l

A kávézás egészségtelen? 15/l

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a kávé gátolja bizonyos vitaminok és a kalcium felszivódását. Szerintetek az is káros, ha naponta 2 csészével iszom? Nagyon szeretem az izét meg utána mindig jobb a hangulatom.

2016. máj. 19. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem káros, bizonyos szintig még egészséges is, persze az egész a mértéken múlik. 2 csésze nem vészes, 3 csészéig egészséges, afelett már nem számít annak. Persze ez egészséges emberekre igaz.
2016. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Akinek betegség miatt nem tiltott, annak inkább egészséges , mint káros.
2016. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem egészségtelen ha minőségi kávéból van és max 2 csésze.

Viszont tartósan fogyasztva alacsonnyá teszi a vérnyomást és hirtelen kiugrást okozhat, színezi a fogakat, valóban sok dolog nem szívódik fel tőle (nem csak vitaminok, hanem pl pajzsmirigy hormont is befolyásol).

Ha az ízét szereted csak és nem azért iszod mert pl nem tudod kialudni magad akkor ajánlom a koffeinmenteset vagy lighosakat! :) Mert én is sokáig ittam és amikor nem ittam akkor érzem a hiányérzetet, függőséget okozhat!

2016. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Lehet egészségtelen is pl ha túlzásba viszed illetve az ilyen habos,csokis,tejszinhabos,agyoncukrozott kávék vagy az automatás kávék is.

De minőségi kávé mértékkel még egészséges is.Viszont-bár nagy bajod nem lesz belőle- de szerintem 15 évesen még kicsit fiatal vagy.De ezerszer jobb annál mintha energiaitalt innál.

2016. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Káros hát. Egyrészt drog is (ami ugye alapból nem jó), másrészt hazvágja az ereidet, nem túl kellemes szájszaggal áld meg, elhiteti veled, hogy milyen jó, hogy iszod, aztán már felkelni sem tudsz nélküle (lévén drog, ugye, és mivel nem engedi, hogy bevalld magadnak, hogy fáradt vagy, észre sem veszed, és szanaszét túlhajtod a szervezeted), és ahelyett, hogy letennéd, döntöd magadba, mert különben "hulla" vagy.

Persze a sok kávéimádó foggal-körömmel védi, pedig pozitív hatása egyetlen darab sincs.

2016. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz utolsó? Amiket mondtál igazak ha valaki literszámra issza a kávét naponta de a kérdező napi két csészéről beszélt.Ilyen mennyiségben pedig igenis egészséges.
2016. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!