Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy jobbnak...

Telihoold kérdése:

Mit tegyek hogy jobbnak érezzem magam, es elfogadjam az alakom?

Figyelt kérdés
16eves leszek nyaron, 154cm 44kg vagyok, 39 voltam de nem ettem tobbet es feljottek valahogy a kilok. Nagyon rosszul erzem magam a testemben, pedig szinte alig eszek ha eszek akkor teljes kiorlesu termekeket, a fotetelbol keveset, cukros termekeket egyeltalan nem fogyasztok. De sportolok is mindennap van tesi oram, napi 2-3km seta 4-5km bicikli es rubint reka torna 40perc comb es has. De igysem tudom meg magam elfogadni nagyon nagynak erzem a hasam es vastagnak a combjaim, foleg itt a nyar es nem merek se polot se rovidnadragot huzni. Es a hangulatomra is kihat az alakom, es sajnos ha merges vagyok a csaladomon vezetem le amit nem szeretnek de egyszeruen odeges leszek hirtelen es nemtudom mitol es utana csak az alakomon jar az agyam jogy sokat zabalok ezerz vagyok kovet meg ilyesmi. Amikor finomat vacsorazok es jol esik akkor buntudatom van es sertegetem magam, ha veletlen kihagyom ex edzest azt hiszem holnapra kovet leszek. Mindenkit vekonynak es szepnek latom magam kotul csak magamat nemtudom elfogadni. Valaki tudna tanacsot adni hogy mihez kezdjek? Nagyon sokat segitenenek az oszinte valaszok!
2016. máj. 26. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust, mert testkép-zavarod van. 154 cm-hez a 44 kg még kevés is nem, hogy sok. Lassan már elfogysz. Ha nem akarsz nagyobb bajt egyél rendesen és menj pszichológushoz, mert ebből baj lehet!!!
2016. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jobb esetben testkép-zavar, rosszabb esetben kezdődő anorexia.
2016. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. A mai tinikre borzasztó nyomás nehezedik, a magazinokban és az interneten mindenki tökéletesnek tűnik, ráadásul ilyenkor tombolnak a hormonok, és egyébként sem vagyunk kibékülve magunkkal. Hidd el, hogy a magasságodnak és az életkorodnak ez a súly még alacsony is, tehát ne ostorozd magad. Nálam sokat segített, hogy nem másokhoz mértem magam, hanem elfogadtam, hogy én ilyenre sikerültem, de persze ez hosszú évek munkája volt. A te korodban csúnyának és kövérnek tartottam magam, ma meg ha meglátok magamról egy akkori képet, egy szép, vékony lányt látok, szörnyű, hogy mennyire eltorzulhat a magunkról alkotott képünk. Ma már egyáltalán nem ciki pszichológus segítségét kérni, az első lépést már megtetted azzal, hogy beismerted, hogy gond van. Szurkolok neked!
2016. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, énis ilyesmi bajt sejtettem de egyszerűen félek lépni.
2016. máj. 27. 20:52
 5/5 anonim ***** válasza:
A gimnáziumokban kell, hogy legyen iskolapszichológus, érdeklődj utána, hogy nálatok van-e. Megértem, hogy félsz segítséget kérni, de utána sokkal jobban fogod érezni magad. Ezen felül is sokat tehetsz azért, hogy megszeresd magad: akármilyen közhelyes, mosolyogj sokat a tükörképedre, keresd meg magadon azokat a részleteket, amiket szépnek tartasz, és ezeket emeld ki. Az evés miatt pedig soha ne legyen bűntudatod, főleg, ha ilyen keményen edzel mellette. :)
2016. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!