Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában elég sokat kell a...

Mostanában elég sokat kell a gép, illetve íróasztal előtt ülnöm, és ekkor érzem hogy rosszul ülök (görbén, nem kihúzva, vállaim előre esnek) és meg is fájdul a hátam és a derekam. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Tudom, közben megmozgatni, tornázni, de ez kevés. Esetleg van valamilyen tartásjavító segédeszköz, amit magamra tudok tenni, miközben itt ülök?

2016. jún. 1. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Jo szék, tudatos odafigyelés, mindent helyesen pozicionálni, a monitor ne legyen túl alacsonyan, stb.
2016. jún. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha saját magad nem tudod a problémát megoldani gyakran kell járnod masszőrhoz.
2016. jún. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
valószínű gerincferdülésed van, hátedzéseket kell csinálni
2016. jún. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeztető heveder - gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni. Valamint ugyanott vannak ilyen felfújható párnák is, amit használhatsz.

A legtöbbet az aktív mozgás segít, izomerősítés, mert ezek csak a tüneteket enyhítik, az okot nem szüntetik meg.

2016. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi az ok?
2016. jún. 1. 23:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a tartásod alapjában éve, van-e esetleg gerincferdülésed, milyen erős izmokkal rendelkezel.

Ha tartósan egy helyben ülsz és "lóg" a fejed, mármint nem a gerincoszlop vonalában van , hanem elé kerül akkor húzódnak folyamatosan az izmait és el is fáradnak, pláne, ha gyengék. Ezt úgy képzeld el, mintha minkét kezedet nyújtva a mellkas szintjéig felemeled és fogsz mondjuk mindkettőben 5-5 kg-os súlyt. Egy idő múlva a felkarod is és a vállad is elkezd fájni, mert onnan tartod az egész súlyt. Ha lóg a fejed mert görbén ülsz, akkor a nyakizmaid valamint a gerincoszlop melletti hosszanti izmok tartják , azaz folyamatosan feszülnek. Minél erősebb , jól kidolgozott hátizmokkal rendelkezik valaki, annál kevésbé fáj a háta. Ezért írtam az aktív sportot, hogy jó lenne.

2016. jún. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes tájékoztatást! :)

Aktív sportnak mit tudnál javasolni?

2016. jún. 2. 00:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Leginkább a konditermet vagy az úszást. A lényeg az, hogy szimmetrikusan egyformán erősítsd az izmaidat. A konditeremben sok gép van direkt erre kifejlesztve. Mind a vállövi izmokat, mind a hátizmokat tudod erősíteni. Megéri befektetni ebbe most a melót, mert ki tudja máskor is kerülsz-e ilyen helyzetbe / gondolom tanulsz vagy ilyen típusú a munkád, nem írtad /, hogy a szokásosnál többet kell ülnöd úgymond ilyen kényszerhelyzetben és esetleg koncentrálnod arra, amit éppen csinálsz. Hát jó kis hátfájások mellett egy idő után a koncentrálás nem megy, mert csak a fájdalomra figyel az ember, meg izeg-mozog a széken, hátha talál valami olyan pózt , amiben egy kicsit jobban érzi magát. Meg aztán egy idő után jön még hozzá az állandó fejfájás. Az ilyenkor nyaki eredetű, inkább ilyen kisugárzó fájdalom. Szóval bele lehet lépni egy ilyen ördögi körbe. Csak nem érdemes...

/szerintem /

2016. jún. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!