Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy napon történő leégés után...

Egy napon történő leégés után mennyi ideig tart a melanómának hogy kialakuljon?

Figyelt kérdés
Jó azt tudom, hogy egy leégéstől nem lesz melanóma, több leégés kell. De tegyük fel valaki leég már nem tudom hanyadszorra, és a bőre már nem bírja visszatartani a rákot. Akkor mennyi ideig tartana neki hogy kialakuljon a bőrrák? 1-2 hét, vagy hónap vagy egy teljes év?
2016. jún. 18. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden embernél más. Ez túl sok mindentől függ. Ne a múlton rágódj, hanem most már ne égj le! Lehet hogy soha nem is lesz melanómád! Van aki Hirosimát is túlélte.
2016. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Te egy hipochonder nő vagy. Feküdj le aludni.
2016. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő, nem vagyok hipochander és nem is égtem le. Csak kíváncsiságból kérdeztem.
2016. jún. 18. 17:38
 4/5 anonim ***** válasza:

a melanóma nem úgy működik, hogy x. leégés, és na akkor most kialakul.


apukám gyerekkorában égett le sokszor, az utóbbi 20 évben már egyáltalán nem. kerüli a napot, és 50es faktorú fényvédőt használ. mégis 2 éve lett melanómája (szerencsére hamar észrevette, nem lett baj)


talán jellemzőbb a kialakulása 45-50 éves kor között, de ez sem determinálható, mégha sokszor le is égett valaki korábban.


egy volt osztálytársamnak gimnáziumban jött ki pedig abszolút nem leégős alkat.


nem lehet előre meghatározni, mikor alakul ki.



annyit tehetsz, hogy rendszeresen ellenőrzöd magad, és kerülöd/véded magad a nappal szemben. viszont tényleg ne menj át hipochonderségbe, itt nagyon könnyű..

2016. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy leégéstől kb 0,001%, az is évtizedes távlatokban.
2016. jún. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!