Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bentlakásos intézményt keresné...

Bentlakásos intézményt keresnék, ahol Siketek és nagyothallók vannak, akik nehezen kezelhetőek, már sok helyen kerestem a neten, de mindenhol értelmi fogyatékosoknak vagy Down-kórosoknak találok. Vagy ilyen talán nem is létezik?

Figyelt kérdés
2008. szept. 27. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dr. Török Béla Ált. Iskola és Diákotthon (Dr. Török Béla Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Diákotthon és Gyermekotthon) vagy a gyengénlátók iskolája után, ami a Csömörin van a 14. kerületben is van egy ilyen intézmény, valamint Zuglóban a Gvadányi úton is, ahol már nagyobbacska gyerekek vannak és nem feltétlenül épértelműek. Ha kell több infó akkor írj! Amúgy miért keresel ilyet?
2008. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem a gvadányin, hanem az abavár utcában, ha egyáltalán az az utca neve. De elirányítalak szívesen ha oda akarsz jutni. :-)
2008. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, de nekem valami olyan kellene ami nem gyerekeknek van hanem fellnőtteknek.vagyis nem nekem hanem a báttyámnak keresünk ilyen otthont, mert nem tudjuk sajnos tolerálni a viselkedését.
2008. szept. 27. 16:29
 4/12 A kérdező kommentje:
még annyit hogy nem rossz szándék vezérel minket, még mielőtt akárki is ítélkezne..:))
2008. szept. 27. 16:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy percig nem gondoltam hogy rossz szándék vezérel benneteket, gyógypedagógus vagyok, tudom milyen az amikor valaki elviselhetetlen, akár mennyire is szeretjük.

Hogy segíteni tudjak elárulnád, hogy mennyi idős a bátyád, potnosan mi a baja (hallássérülés, értelmi fogyatékosság, esetleg autizmus, magatartási nehézség) és mindez milyen fokban jeletkezik nála? Vannak intézmények, vagyis ezek lakó vagy lakásotthonok, de némi információ többet tudna segíteni

2008. szept. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Az hogy hallássérült, még nem olyan fogyatékosság, amivel bentlakásos intézetbe lehetne küldeni bárkit is. Ennyi erővel menjen intézetbe az, akinek hiányzik egy ujja, ha nem tetszik a családnak a viselkedése? Én erősen kétlem, hogy ilyen intézmény létezne... De az biztos, hogy akarata ellenére nem tudjátok berakni.
2008. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot a SINOSZ-szal, ők biztos tudnak segíteni. Írd be a google-ba, hogy SINOSZ, és rögtön kidobja az oldalukat, ott vannak az elérhetőségeik.
2008. szept. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Kedves 17.39-es válaszoló... Ha egy "nosmális" hallássérült fiatalemberről lenne szó, akkor valószínűleg egyedül élne, vagy a kis családjával, gyerekeivel és dolgozna mint minden más fogyatékos ember. Senki nem akar senkitúl megszabadulni, csupán egy olyan ember számára keresnek helyet ami megoldás és hosszútávon mindenki számára jó.
2008. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
És honnan tudod, hogy hány éves? Lehet akár 20 éves tanuló is, és akkor nem kötelező mással lakni.
2008. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember és értsed meg hogy nem lepasszolni akarják. Találkoztál már fogyatékos emberrel?
2008. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!