Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért megy a hasam az édes,...

Miért megy a hasam az édes, cukor tartalmú ételektől?

Figyelt kérdés
Voltam dokinál, és kaptam is beutalót a belgyógyászatra, elmondtam neki, hogy mi a bajom, ha édes, cukros dolgot eszek, vagy iszok egy óra múlva jön egy görcsös jellegű fájdalom, de nem a gyomromban hanem lentebb, a beleimben, kiver a víz, elönt a meleg és akkor rohannom kell a wcre, hasmenés miatt, de közben meg annyira nagy hasmenésem nincs, mint amit az ember vár egy ilyen érzéstől. Én eddig a candidára gyanakodtam, de ma megijesztettek, hogy epe vagy hasnyálmirigy. Van valakinek hasonló tapasztalata? Azért annyira komoly fájdalmaim nincsenek, és csak akkor van, ha édeset eszem vagy iszom.
2011. ápr. 20. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
epe nem, az zsírosnál lenne ugyanez a tünet, ez lehet hasnyálmirigy. De lehet, hogy csak egy sima összeférhetetlenség. Ne aggódj, az csak egészséges, ha el leszel tiltva a cukortól
2011. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Helló!

Nem lehet,hogy fruktóz érzékeny vagy???

Annak idején pl.: én tejcukor (laktóz) érzékeny voltam,de kinőttem...

Mostanság csináltak nekem H2 kilégzési tesztet,ott simán megtudják neked nézni,hogy fruktózra vagy e érzékeny vagy sem.

A tesz maga annyi,hogy elmész éhgyomorra a gasztrora (ahová beutaló kell és időpont) belefújsz egy műszerbe,az vagy mutat valamit vagy nem.Aztán megitatnak veled egy édes cukros cuccot...és utána fújkálsz 2szer 15 percenként,utána meg 3szor fél óránként...egy egész délelőttös "meló",közben nem ehetsz és nem ihatsz semmit sem.Menj el dokihoz,mondd neki,hogy erre gyanakszol,adjo neked beutalót és a gasztron a többit elmondod...

2011. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!