Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a családban senkinek nincs...

Ha a családban senkinek nincs és nem is volt pikkelysömöre, attól még nekem lehet?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, és a két könyökömön pikkelysömör tünetei vannak. Ma voltam ezzel háziorvosnál, aki szintén kérdezte, hogy családban volt-e valakinek pikkelysömöre, de akkor is mondtam, hogy nem, szüleimet is megkérdeztem, de biztos nem volt. Az orvos nem tudott semmi konkrétat mondani, felírt egy kenőcsöt, hogy használjam. Szerintetek lehet pikkelysömöröm úgy, hogy nem volt kitől örökölni? Esetleg volt már valaki ilyen szituációban? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. júl. 11. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orvosok gyakran tévednek.Nálam is állapított meg pikkelysömört az egyik.Ráadásul a nagyszüleim között volt pikkelyes.De pont ezért tudjuk jól,hogy az milyen.És nem ilyen.Ez a "pikkelysömörözés" ilyen joker a bőrgyógyászoknál.Akkor mondják,ha fogalmuk sincs,hogy milyen betegséged van.
2016. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! :)
2016. júl. 11. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a könyököm volt évekig sötét színű. A doki nem tudott mondani semmilyen diagnózist. Tavaly pedig a tenyerem kiszáradt, sebes és könyököm is száraz sebes lett. Pikkelysömörös, szövettani minta alapján lett diagnosztizálva. Én sem tudok senkiről akinek lett volna a családomban. Bőrgyógyásznál voltál? Mit írt fel a doki?
2016. júl. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Többféle kinézetű pikkelysömör van...


Az én családomban sem tudja senki, hogy valakinek lett volna, oszt nekem mégis van. No de az elfogadott álláspont is az, hogy a hajlam meglehet, és valami kihozza. Tehát, ha sem az a valami, sem másvalami az elődöknél nem volt...

Szerintem nálam az allergiával kapcsolatos a dolog, de ugye az orvosi példabeszédekben az alkoholizmus, nagy személyes tragédiák, stb szerepelnek.


Hanem a lényeg neked az, hogy a kenőcs szteroidos-e? Azokkal igen óvatosan kell bánni. Ha szteroidos, akkor meg kell próbálni ritkán használni, például, ha elmúlik tőle, akkor mással kenni, amitől lassabban jön vissza.


Egy bőrgyógyász mondta egyszer nekem, hogy minden gyógymódot próbáljak ki, amit nem tartok túl gusztustalannak vagy drágának, mert nem tudni, mi használ. :)

2016. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: Advantan nevű krémet írt fel, a betegtájékoztatón az áll, hogy ekcémára való. A doki azt mondta, hogy ha 8-10 nap múlva nem múlnak el a tünetek, akkor kérjek beutalót bőrgyógyászatra.

#3: Nem szteroidos a krém. :)

Ment a zöld kéz mindenkinek! :)

2016. júl. 12. 16:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, ne haragudj, de ezt olvasom a kezelési utasításában:

'helyileg alkalmazott kortikoidok (vagy glükokortikoidok) közé tartozik"

"Ha a hatóanyag a bőrön át felszívódva nagyobb mennyiségben kerülne be a vérkeringésbe, elvileg csökkenthetné a mellékvesekéreg működését."


Szóval az.

A figyelmeztetés ott van:

"A készítményt csak az kezelőorvos által elrendelt adagolással és időtartamban alkalmazza."

"Az előírt adagolás betartása és rövid idejű alkalmazás esetén nem kell kölcsönhatásoktól tartani."

Eligazított, hogy mennyi ideig használhatod? Én egyszer felhívtam a bőrgyógyászt, hogy elfelejtettünk arról beszélni, hogy az újonnan felírt mézgát hogyan kell használni, mire szinte kiabálva mondta: de hát mondtam, hogy egy hónapban csak egy hétig használhatja!!. Amúgy nem mondta - azért is emelte fel a hangját. :)

2016. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
(Ja, bocs, nem olvastalak figyelmesen, hát a nyolc-tíz nap az nem hosszú.)
2016. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi gond, köszönöm azért!:)
2016. júl. 12. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!