Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy elmúljon...

Mit csináljak, hogy elmúljon a félelmem?

Figyelt kérdés
Betegesen rettegek a pókoktól.Azóta félük tőlük amikor kiskoromban leestem a kerékpárról és a kezemen mászott egy elég nagy pók.És még sok rossz élmènyem van a pókokkal kapcsolatban.De tegnal èjjel amikor felojtottam a kislámpámat ott volt a párnámon egy ijesztő pók.Azonnal mentem a kanapéra át mert nem mertem lecsapni sem mert féltem hogy elhibázom és rám mászik közben.Szóval tegnap csak egy pokróccal aludtam.Ma meg egész nap a széken ülök mert félek,hogy megint előkerül szóval egész nap mégcsak a szobámat sem láttam.Egèsz nap azon gondolkodom hogy mi lesz ha meglátom vagy ha rám mászik,nem is tudok másra gondolni.Utoljára délben ettem szendvicset.De már enni sem merek mert folyton elképzelem hogy az ételből kimászik egy pók.Inni is csak olyat iszok ami átlátszó.Akartam tejet inni de egy korty után visszatettem mert rettegtem hogy van benne egy pók.Emellet folyton úgy érzem mintha rajtam mászkálna valami.Apumék átnézték most az àgyamat de nem találtak semmit de így még jobban félek,hogy most hol lehet.Aztán előbb eldöntöttem,hogy egy kicsit ledőlök a konyhàban lévő kanapéra akkor megint láttam 2 kaszás pókot pont a fejem mellett.Teljesen félek és nem akarok bemenni a szobàmba aludni de mostmár a konyhában sem merek.Hogyha eszembe jut akkor mindig elkap a sírás.Mit tehetnék ez ellen?

2016. júl. 12. 20:45
 1/2 Dávid421 válasza:
Én a kígyóktól undorodom ennyire, undorodtam. Nézegetni kell azokat a képeket amik kiváltják belőled az érzést, egy idő után a valóságban sem lesz olyan rossz érzés ha megjelenik egy.
2016. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy még nagyon akkor idővel enyhülhet a félelmed szerintem. Ha továbbra is ennyire rettegsz tőlük akkor lehet orvoshoz kéne menj vele, mert ahogy leírtad az már elég durva. Lehet, hogy az előttem szólónak van igaza és szembe kéne szállnod fokozatosan a félelmeddel. Mondjuk én is undorodok a bogaraktól, de ennyire nem.
2016. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!