Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni, hogy elmúljon...

Mit tudok tenni, hogy elmúljon a félelmem? 36 hetes terhes múltam és nagyon félek a szüléstől. Mindig azon jár az eszem! Kinek milyen volt az első szülése?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én még csak 22 hetes vagyok, de olvasgattam itt egy pár irást, és egyértelműen azt vontam le hogy fejben dől el minden! Ha nem stresszeled magad akkor könnyű lesz. A párod bent lesz? Ő tud támogatni, és az is megnyugtató ha foghatod a kezét! (Vagy éppen kikaparod a szemét, hogy ezt tette veled:D:D)

Szerintem nyugodj meg, ha idegeskedsz és félsz nem könnyitesz magadon! És még a babócád is megérzi.

Lassan itt az idő és gondolj arra hogy nem sokára láthatod azt a kis emberkét aki eddig a szived alatt cseperedett:)!


Könnyű szülést neked!:)

2010. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

fájdalmas, de majd később érted meg h mi az h elhanyagolható, a legtöbb szülés gördülékeny, kevés a konplikáció, ma már ha látják, h nem fog sikerülni megszülni megcsászároznak (nagyanyám még 3 napig vajúdott apámmal)

én úgy álltam hozzá h lesz egy kemény napom, tényleg pár óra amíg az ember kicsit "rosszabbul" van, nekem az utcsó 1 óra kiesett, csak foszlányok vannak meg, de maga a kitolás esküszöm megkönnyebbülés, abszolút nem fájt és olyan jó volt a tolofájásokra "válaszolni"...a fiam olyan 3-ból kint volt és az első mondatom hozzá: gyönyörű vagy!!!ezerszer újracsinálnám, a fájdalmat is!!!

ne görcsölj rá, nagyon szép dolog vár rád!

2010. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen bent lesz velem a párom,de mégis félek.Nem tudom kérjek-e fájdalom csillapítót,milyen lesz a beöntés vagy mi van,ha nincs idő beöntésre és kellemetlen helyzetbe kerülök a dokim,szülésznő és a párom előtt.Sokan mondták,hogy ha majd ott tartok nem lesz időm félni,de most nagyon nem jó dolgok járnak a fejembe.
2010. jún. 9. 13:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Beszélgess, kommunikálj a babáddal! Miatta csinálod, ne parázz, hanem örülj, h lesz egy gyönyörű picid!!!! Minél jobban rágörcsölsz, annál rosszabb lesz!
2010. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én már alig várom,hogy velem legyen,de mindig ott motoszkál a szülés a fejemben.:(
2010. jún. 9. 13:55
 6/10 anonim ***** válasza:
2. a beöntés az ciki, nem kellemetlen ....ciki, de kb fél perc és engem kiküldtek a folyosó végére, a wc-re és nem volt gond, az ember az ilyen szitukat nem csípi.....általában sor kerül rá és valóban úgy kell hozzáálni h jobb így, mint közbe......tudom nem vigasz, de ha mégis "baleset" történik az orvos és a szülésznő látott már ilyet, a párod nem fog ott állni és azért takarítgatnak is közben... egyébként anyu erre azt mondta, h úgyse veszed észre, én is annyira nyomtam h akár ki is fordulhattam volna, nekem a férjem mondta, h nem volt semmi ilyesmi probléma hónapokkal utána, én nem is érdeklődtem
2010. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mendy1025 ***** válasza:

Szia!Ne félj a szüléstől!Az biztos,hogy nem kellemes,de amint a babát odarakják a hasadra,már nem is fogsz emlékezni az egészre.Nekem is bent volt a férjem,és nagyon sokat jelentett mindkettőnknek.Én nem kaptam beöntést,mert tudtam wc-ni előtte,igy a szülésznő fleslegesnek tartotta,és nem kaptam.Fájdalomcsillapítót sem kaptam,csak mikor már varrtak össze.Gondolj arra,hogy utána ott lesz az a gyönyörűség a kezedben,végre láthatod majd.Ez adjon erőt:)))Könnyű szülést kívánok!!

17 hónapos Manó anyukája

2010. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát igen félek az ilyen ciki helyzetektől vagy,ha valaki oda pukizik.Lehet a dokinak nem gáz de nekem az lenne!
2010. jún. 9. 14:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy az előttem lévők is írták ne görcsölj.

Én Dúlával szültem.Én is féltem sokáig a szüléstől,de mikor beindult a szülés akkor már minden mindegy volt:)

23 órát vajúdtam.Nagyon kimerültem,három napig nagyon rosszul voltam.De én is és a babám is egészségesek voltunk, és ez a lényeg.Onnantól,hogy elfolyt a magzatvíz (kb 8 óra vajúdás után) könyörögtem a dokiknak,hogy császározzanak meg.Nem tették,mert csak és kizárólag indokolt esetben vágtak.Ezért örök életembe hálás leszek nekik. Nagyon sokáig nem kértem semmilyen fájdalomcsillapítót. 20 óra vajúdás után kaptam EDát.Ne félj tőle,ha megkaptad utána nagyon gyorsan a kezedben lesz a pici:) Mostmár így első gyerek után úgy vagyok vele,hogy a második babánál sokkal hamarabb kérni fogom.Bár bízom benne,hogy a tesó gyorsabban megszületik majd:)

Egy picit lehet félni,de ez egészséges félelem legyen,egy új dologtól amibe még nem volt részed.

Gyors szülést kívánok neked, utána pedig jó babázást:)

Vigyázz magatokra!

2010. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyos vagy!
2010. jún. 9. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!