Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos a félelmem?...

Szerintetek jogos a félelmem? Mit tegyek, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
21 vagyok, és mostanában egyre jobban vágyok egy gyermekre. Csakhogy édesanyám és a nagymamám is mellrákban halt meg, túl korán. Félek, hogy esetleg én is beteg leszek, és nem fogom tudni felnevelni, vagy hogy továbbadom a születendő gyereknek a betegséget. Mit gondoltok?

2014. aug. 10. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Felni nincs ertelme. Mehetsz mar most is mammografiara, ilyen csaladi előzmények kell siman megcsinálják. Havonta on ellenőrzés, 3-6 havonta mehetsz ultrahangra.van vérvizsgálat is a szűrésre, bar nem tudom, hogy Magyarorszagon ez hogy megy. Az időben észrevett daganatos betegség jol kezelhető.
2014. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
29%

Szia, én javasolnám, hogy menj el családállításra

( [link] hogy kiderüljön, mi az oka, hogy mindketten mellrákban haltak meg. Ugyanis a rák nem örökölhető, csak a rá való hajlam.

2014. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben létezik genetikai vizsgálat, hogy örökölted-e a hajlamosító gént. Ha nem akkor semmigel se kell gyakrabban ellenőriztetni magadat, mint bárki másnak. Ha igen, akkor időnként ultrahangra kell menned, meg havonta önvizsgálattal ellenőrizni magadat.

Nyugi! Ismerek ilyen családot. Anyuka, nagymama ugyanígy járt, de a két lány nem örökölte. Mindketten túl vannak a negyvenen, és makk egészségesek.

OEP-re is megvizsgálnak, beutaló azért kell, meg jó ha tudsz vinni valamit a családtagok betegségével kapcsolatban.

[link]

2014. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!