Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell erőltetni a saját...

Miért kell erőltetni a saját nézőpontodat a másikra orvoslás terén?

Figyelt kérdés

Kiírtam egy kérdést nemrég egy gyógyszerrel kapcsolatban, erre elkezdtek olyan üzenetekkel bombázni emberkék, akik ebben az alternatív meg természet gyógyász dologban hisznek, hogy a gyógyszerek nem jók, csak a gyógynövény meg víz.


ÉN NEM hiszek ebben, azért, mert saját magamon tapasztalom, hogy a gyógynövények és ilyesmik, nem használnak. Elhiszem én, hogy másnak igen, de NEKEM nem.

Ha másnak jó, felőlem használja, stb, nem fogom azt mondani neki hogy de zabálja az én gyógyszereimet mert ez a tuti.


De miért kell nekem erőltetni a gyógynövényeket, meg ilyeneket, ha már leírtam, hogy nem, nem használ nekem egyik se, akármilyet próbálok ki, és csak a gyógyszer gyógyít meg, ha olyan bajom van.


Egyszerűen nem értem ezt, valaki el tudná magyarázni, hogy mi bajuk az ilyen embereknek?

Akinek nem inge ne vegye magára!



2016. júl. 15. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem "erőltették", csak jelezték, mint lehetőséget, és nem tudhatták, hogy nálad nem működnek a gyógynövények, mert "nem hiszel bennük" (fordított placebo-hatás).
2016. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Fordított placebo hatás... Milyen kényelmes magyarázat.
2016. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazából rosszul fogalmaztam.

Szoktam gyógynövényes dolgokat szedni, hátha segít alapon, de végül sosincs semmi hatásuk, és orvoshoz kell fordulnom, egyszerűen semmit sem csinálnak nekem, pedig sosem úgy álltam hozzá ezekhez, hogy nem működnek.

Végül le kellett szűrnöm azt a tapasztalatot, hogy nekem nem használnak a gyógynövényes dolgok.



Mint írtam, leírtam nekik, hogy nem használnak, nem hiszek bennük, és ugyanúgy nyomatták, hogy de ez a jó, meg próbáljam ki, meg minden.

2016. júl. 15. 14:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy példa: Húgomnak az algopyrin nem hatott a fejfájásra. Persze, eleve úgy áll a dologhoz, hogy neki csak az osztrák gyógyszer a jó....a magyar nem.


A természetes szerek azért hatnak a lovaknak, a kutyáknak és a kisgyerekeknek, mert ők nem tagadják eleve...


Vagyis, nem jön be a fordított placebo hatás, igaz a placebo sem.

2016. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De ezt mondom, hogy én sose úgy álltam hozzá hogy tagadom a hatását, épp ellenkezőleg.

Hogy biztos hatni fog, jobb ha nem rendes gyógyszerrel mérgezem magam. De csak vártam a csodát, semmi hatása nem volt - így jutottam arra a következtetésre, hogy nem hatnak nekem.



De nem az volt a kérdés.

2016. júl. 15. 14:40
 6/11 Molyember ***** válasza:
55%
Mert ebben hisznek, ez pedig az internet, annak is egy arctalan bugyra, ahol mindenkinek orvosi, mérnöki, jogi diplomája van, mindenki ért mindenhez, sőt mindenki mindenhez jobban ért. Mindenki birtokában van az Egyetlen, Szent Igazságnak, ha nem értesz egyet, akkor nyilván buta vagy. Ha már ettől a falra másztál (amit tökéletesen megértek), akkor nagyon óvatosan nézz át a család, vallás, politika kategóriákba, ott mi megy. :) Ne törődj velük.
2016. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Mert a természetes gyógymódok csak akkor működnek, ha meg van bennük a hited, és ezért meg kell győzni téged, hogy higgyél benne. pl. ha te gyüjtögeted, te szárítgatod a fűveket akkor már megvan a belévetett hited, és akkor hatni fog. vagy ha egy valagravaló pénzt fizetsz érte a füvesboltban, akkor is megvan benne a hited, és hatni is fog.

tehát az emberek azért hitegetik, térítgetik a másikat, mert magyarázataikkal a saját hitüket is erősítik.

de ha ez neked nem tetszik, akkor ne írj ki ide több kérdést, és nem fognak bombázni hitükkel. ez ennyire egyszerű, és még diploma sem kell ennek megértéséhez

2016. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 köszi a választ!


#7! Már ne haragudj, de ez az oldal pont azért van, hogy kérdést írjak ki, és VÁLASZT KAPJAK RÁ, nem pedig azért, hogy elvakult, önjelölt természetgyógyászok rám erőltessék a véleményüket mert "ők jobban tudják".

2016. júl. 15. 19:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Már te se haragudjál, de ez az oldal arra is lehetőséget ad, hogy mindenki megírhatja a saját véleményét, akár pozitív, akár negatív. Ha neked ez személyes sértésként nyilvánul meg, van arra is lehetőség, hogy töröltetheted a neked nem kívánatos kommenteket. Nekem elég sok kommentemet törölték már, mert az igazságot nem sokan viselik el! Illetve sokaknak sérti az igazság az önérzetét.
2016. júl. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha hited van benne... Ja, mert a kémia így működik. :)

Mert nem értenek hozzá, az a nagy helyzet. Van néhány állapot, ahol felzabálhatod a rétet, nem lesz semmi javulás, pár szem gyógyszer után pedig jobban leszel. Megint másik esetben az egész patikát felzabálhatod javulás nélkül, és valóban életmódváltásra van szükség.

2016. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!