Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hetek óta fáj a nyakam (a...

Hetek óta fáj a nyakam (a gerinc része). Mit kellene csinálnom orvos felkeresése mellett?

Figyelt kérdés
Mindenekelőtt: 18 éves fiatal fiú vagyok, jelenleg külföldön tartózkodok még 2 napig (június közepén jöttem ki), és már június eleje óta fáj a nyakam. Nem minden nap; van, hogy fáj, van, hogy nem, de főleg elalvásnál okoz gondot, csak a hátamon tudok elaludni, viszont úgy nem kényelmes más testrészeknek. Főleg akkor fáj, ha hátradöntöm a fejem és főleg a bal oldalon. Amíg otthon voltam azért nem mentem orvoshoz, mert túl kevés ideje jött még elő, hazaküldött volna azzal, hogy "biztos elfeküdtem, pihenjek". Sérvre utaló jelek közül egyet sem tapasztalok. Testépítéssel foglalkozom 3 éve, és a nyakamat is meg szoktam mozgatni minden edzés előtt, edzés közben pedig egyszer sem fájt, ha ez számít valamit.

2016. júl. 17. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor hasonló helyzetben voltam, az orvos nem nagyon segített. Max. kiírt táppénzre. A csontkovács helyretett két látogatás alatt, igaz, nem volt olcsó. Tanácsokat is adott. Pl. felfújható gumipárnán való ülés, amitől folyton egyensúlyozni kell, úgyhogy nem alakul ki rossz tartás. Esetleg egy emlékező szivacsból készült párna segíthetne, az meg a Nővérem nyakát és vállát tette helyre, mert nem nyaklik le oldalt a fej alvás közben, hanem stabil tartást biztosít. Levendulás illóolaj is enyhíthet a fájdalmon, de előtte be kell vizezni a területet, amit bekensz vele, mert szárító hatása van.
2016. júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Akkor elmegyek dokihoz, aztán meg csontkovácshoz szerintem amint otthon leszek.

2016. júl. 17. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valószínűleg csak izompanasz; egy bekötött mélyizom okozhatja. Akár csomó is lehet benne. Ha nincs szerkezeti elváltozás ( csigolya, porckorong) akkor masszázs, manuálterápia és gyógytorna megoldhatja gyorsan.



Üdvözlettel:

Pap Andrea, gyógytornász

2016. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. júl. 19. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!