Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha TB-re akarom kivetetni a...

Ha TB-re akarom kivetetni a mandulámat, akkor a háziorvosnak kéne beutalót írnia, nem?

Figyelt kérdés
Voltam f.o.g.-en sztk-ban, és azt mondták, hogy jó lenne kivetetni a mandulámat. Visszamentem az ambuláns lappal a háziorvoshoz, aki ismeri a kórházban dolgozó orvost, aki megvizsgált és egyben megműtene. Viszont nem adott semmilyen beutalót, csak azt mondta, hogy a kórházat kell felhívni, megkeresni az orvost és egyeztetni vele. És csak most gondolkoztam el rajta, ez azt jelenti, hogy ha így keresem fel, maszek alapon csinálná? Ha TB-re csináltatnám, akkor nem kellett volna írnia a háziorvosnak még egy beutalót??
2016. júl. 20. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Megkeresed az orvost, egyeztetsz vele! Ebben minden benne van, nyugodtan rá is kérdezhetsz, hogy ugye ez ingyen lesz?

Amúgy ha van biztosításod, és a kórházban csináltatod, akkor az tuti ingyen lesz, fogászok szoktak magánban is mellette dolgozni.

2016. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
fül- orr- gégész miért nem adott?
2016. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beutaló. Nekem orrsövény-műtétem volt, felkerestem a dokit a kórházban, megvizsgált, mondta, hogy ez tényleg ferde, de mivel nem életmentő műtét, nem tud azonnal időpontot adni. Később kellett párszor telefonálgatnom, mire végre időpontot kaptam, pár hónapba beletelt, de a háziorvosom nem is tud róla, nem voltam nála, kivettem pár nap szabit a gyógyulás idejére. (Nem maszek alapon voltam.)
2016. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ez jó. De akkor mi van, ha felhívom és mondja, hogy csak mittudomén mikorra van időpont, de nekem még nyáron kéne? Nem lehet, hogy akkor maszek alapon felajánlja, hogy megcsinálja, de én meg mondom h inkább az ingyeneset? De akkor nem fog berágni és direkt nem odafigyelni a tb-s műtétemnél?
2016. júl. 21. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!