Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Off-label gyógyszert használok...

Off-label gyógyszert használok, amit neurológus irt fel de elmondtam a háziorvosnak hogy szedem és ki írta fel akkor a dokinak baja lehet tőle?

Figyelt kérdés
Középkorú férfi vagyok, Alzheimer kóros gyógyszereket szedtem a kognícióm javitására mert már nehezen megy a tanulás. kötelező az orvosi titoktartást betartania vagy eljárást indithat az orvos felé? remélem nem lesz semmi baja mert ez egyébként emberkisérletnek számít

2016. márc. 10. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy off-label, és OGYI-engedély nélkül írta fel? Elképzelhető, hogy van olyan diagnózis a kartonodon, ami szerepel a gyógyszer alkalmazási előiratában, vagy a szakmai protokollban, és ezt a BNO-kódot írta a receptre. Ezzel nem szoktak játszadozni az orvosok.

A háziorvosnak semmit nem kell szólni (sztem nem is fog), a recept ugyanis bemegy a központi adatbázisba, ha gáz van, úgyis kiszúrják.

2016. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom... de tuti h off label támogatás nélkül eddig nem buktam le
2016. márc. 14. 08:06
 3/3 anonim ***** válasza:

1, olyan szintű káosz van ezeknél a központi nyilvántartásba, hogy azt se vennék észre, ha már 10 éve meghaltál volna és úgy váltasz ki gyógyszereket

2, ha meg teljes áras, akkor főleg eleve nem nézi a kutya se (azt se értem, akkor minek a recept, elég egy ismerős patikus azt jónapot)

az off-label nálunk meg elég izgi terület, ezt is rendbe kéne már tenni, nagyon sok fekete lyuk van.

2016. máj. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!