Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegség. Ki lehet...

Pánikbetegség. Ki lehet belőle gyógyulni?

Figyelt kérdés
2 hete nehézlégzéssel és mellkasi fájdalommal küszködtem, voltam mellkas röntgenen, vérvételen stb és nem találtak semmit, viszont a nehézlégzésem nem szűnt meg. Tegnap este viszont már alig kaptam levegőt, remegtem, fájt a mellkasom, gyorsan vert a szívem és bevittek az ügyeletre. Ott azt mondták hogy pánikroham volt, írtak fel frontin 0,25 mg-os tablettát este bevettem egyet és reggelre már jobban lettem. Az lenne a kérdésem hogy aki már élt át hasonló rohamokat, az hogyan gyógyult ki belőle? Mert nem igazán szeretnék nyugtatókon élni... 19/L
2010. ápr. 17. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nehéz rá a válasz! Én pánikbeteg vagyok 5 éve! Adok neked egy nagyon jó tanácsot! Egy pánikroham még nem azt jelenti, hogy pánikbeteg vagy. Frontinból a legkisebb adagot kaptad. Esetleg ha többször előjön akkor viszont menjél el pszichiáterhez, mert a Frontin csak tűzoltásra jó. Nekem a napi fenntartó adagja reggel fél szem, este pedig egy másik gyógyszer. De mégegyszr hangsúlyozom, egy rohamra még nem lehet azt mondani ez pánikbetegség. Lehet többé nem is jön elő, és még arra kérlek, nehogy attól rettegjél, hogy ez a tünet mikor jelentkezik. Ne is gondoljál rá.
2010. ápr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mintha engemet írtál volna le. Annyi különbséggel, hogy engem nem vittek be. Itthon szenvedtem át napokat majdnem megfulladtam, földön remegtem. Nekem is megy most a nehézlégzésem, reménykedek, hogy elmúlik, már jobb.


16/F

2010. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
sajnos az esetek többségébwen nem lehet meggyógyítani, de gyógyszerekkel mondjuk azt, talán tünetmentessé lehet tenni
2010. ápr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pánikbeteg, de volt pár pánikrohamom. Ugyanazokkal a tünetekkel, mint ami nálad is volt. Egyedül élek, így csak telefonon tudtam felhívni a legjobb barátnőmet, hogy megnyugtasson, mert már azon gondolkoztam párszor, mentőt hívok. Utánaolvasgattam, és a túlterheltség, a rendezetlen lelki problémák is előidézhetik, nálam valószínű így volt, eléggé mélyponton voltam. Ez történt kb 1,5 hónapja. Azóta rendezgetem magam belülről, és arra próbálok koncentrálni, hogy jól vagyok, minden rendben van velem, ez nekem segít. Mikor azon izgultam, hogy jaj, istenem, nehogy megint rám törjön, akkor jött sajnos. Beszélgess valakivel, akiben megbízol, mondd el mi bánt, mitől félsz, vagy egyszerűen csak írd ki magadból, és szuggeráld magadba, hogy "Jól vagyok". Most ha kezdem érezni, hogy nehezebben kapok levegőt, vagy rám tör az a jellegzetes pánikos érzés, jön a zene, azonnal valami szépre és jóra gondolok, és elmúlik. Ne ijedj meg, lehet te is így vagy ezzel, ez pedig nem számít pánikbetegségnek, csak ki kell adnod magadból, ami bánt. Sok sikert. :)

21/L

2010. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már pánikrohamom, nem is egyszer, bár orvoshoz nem mentem vele... de lehet kellett volna, sajnos azóta sem szeretek "bizonytalan" helyekre menni (pl sokzsor volt már olyan, hogy elhívtak pestre bulizni, és egyszerűen bepánikoltam még mielőtt elindultam volna....nyaralások, ilyesmik előtt egy hétig beteg vagyok stb...)

Engem megnyugtat az ha van nálam rá gyógyszer , mert fura, de a pánikrohamok 80% tényleg az okozza hogy pánikolsz hogy pánikrohamod lesz... és ha van nálad rá gyógyszer az megnyugtat... Próbálj meg feldolgozni minden stresszt az életedben, ha valamitől félsz, így mint én a bizonytalantól, akkor próbáld leküzdeni... Ha pedig még sokszor előjön és nem segít ez menj el orvoshoz. Sok sikert és semmi pánik, menni fog :)

2010. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amikor a vállalkozásomat indítottam, a sok izgalomtól rajtam is kijöttek hasonló tünetek + gyomorpanaszokkal párosult, aminek nem volt szervi oka. Enyhe hipohondria is kialakult. Visszahúzódó lettem, nem szerettem emberek közé menni. Végül ettől független is jól kezdtek alakulni a dolgaim és szép lassan elmúlt. Persze életmódváltás is kellett hozzá.
2010. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

KI LEHET GYÓGYULNI A PÁNIKBÓL!!

Tapasztalatból mondom, sokáig szenvedtem tőle, de: tudnod kell azt, hogy minden az agyban dől el, ez nagyon igaz erre a betegségre. Mindenféle stresszt tudj kezelni és nagyon fontos, hogy csak pozitív gondolataid legyenek, amíg ez nem megy, addig nem fog semmi változni. attól leszel rosszul, hogy bebeszéled magadnak azt, hogy rosszul leszel. hülyén hangzik, de így van.

és minden pánikosnak tudom ajánlani: Szendi Gábor: tények és tévhitek című könyvét. a pánikról szól és az elejétől a végéig nagyon hasznos.miután elolvastam, elmúlt a pánikom. az embernek helyre kell rakni magában a dolgokat!!!

2010. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
13 02 vagyok:és a gyógyszer csak elfedi a tüneteket, nem lesz jobb tőle, sőt rosszabb. próbálkozz gyógyteákkal, természetes hatású nyugtatókkal, és főleg pozitív gondolatokkal, de ezt már írtam. ki lehet belőle mászni!!!
2010. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ilyen súlyos esetben a természetes módszerek csak parasztvakítások, fogjátok fel. Tapasztalatból mondom, ilyen gyógyteák, meg mindenféle ló*szarok csak arra jó, hogy bebeszéld magadnak, hogy biztos használ (de nem).
2010. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A gyógyszertől nem lesz rosszabb, ez szimplán hülyeség.
2010. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!