Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Természetes gyógymódok pánikbe...

Természetes gyógymódok pánikbetegség és szorongás ellen? Neked sikerült gyógyulni? Hogyan? (nagyon fontos)

Figyelt kérdés
Járok pszichiáterhez.
2011. jan. 15. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, meggyógyultam, már 6 éve.
2011. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és megkérdezthetem,hogy hogyan sikerült?
2011. jan. 15. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, látom a kérdésnek van folyománya is: beteg voltam, pánikos. Elmentem vele pszichiáterhez. És így....

Tudom, sajnos ez neked nem jó. De hát csak így tudom...

2011. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ó de gyors vagy. Látom szeretnél meggyógyulni. Ha leírod a panaszaidat, megpróbálok segíteni. Ott a címem.
2011. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiára is járj! A gyógyszer mellé ez is kell.
2011. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én állandóan szedek Frontin-t, mondjuk ezt nem nevezném gyógyult állapotnak, de legalább jobb a közérzetem tőle
2011. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen. Függő vagy.
2011. jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha természetes gyógymódot keresel, jóga és meditáció. Tudom,mindenhol ezt olvasni kb., de nagyon sok esetben nagyon sokat segít. Nem mondom, hogy a pszichiáter nem jó, mert sokszor nagyon hasznos, de ha ír gyógyszert, és szedni kezded, utána arról is csak a saját erődből tudsz leállni...ergó az is csak egy pillanatnyi megoldás, nem iktatja ki az életedből a szorongást, csak a tünetet kezeli.

Azt javaslom iratkozz be egy rendes jógatanfolyamra, akár meditációval együtt és ha van módod, úszni is eljárhatsz, mert olyan gerincmenti izomcsoportokat mozgat meg az úszás, amikre a feszültség képes lerakódni.

Mivel ez egy oda-vissza testi-lelki folyamat, a pszichés szorongásod a testedre és izmaidra is kihat, így sokat segít, ha megmozgatod azokat az izmokat, ahová a feszültség "leragadhat". Erre pedig az úszás az egyik legjobb. Ne várj csodát egy-két hét alatt se a jógától, se az úszástól, de garatálható, hogy 1-2 hónap után sokkal jobb lesz.

És mindemellett ha valóban természetes gyógymódot keresel, és nem szeretnél gyógyszert szedni, javaslom a "wörishofener nervenpflege" nevű kizárólag gyógynövény alapú szert (dm, rossmannba megtalálod) illetve a citromfű teát bármilyen mennyiségben. Ezek is nyugtató hatásúak, csak nem terhelik annyira az idegrendszert. Remélem segítettem! Jobbulást!

2011. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
megfogadom a tanácsidat és köszönöm utolsó válaszoló és a többikeknek is :)egyébként szedek nervenpflege-t
2011. jan. 22. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!