Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beszédhibás kollégámmal...

Beszédhibás kollégámmal hogyan értsek szót? Szeretnék vele beszélgetni szünetben, de egyenlőre elég nehezen értem meg.

Figyelt kérdés
Nagyon figyelek rá, olyankor nem is eszek, de mégis néha vissza kell kérdeznem vagy egyszerűen ráhagyom amit mond, csak ilyenkor nem tudom, hogy mit is hagyok rá... Aki szintén beszédhibás, dadog, izgul, elharapja minden 3. szó végét, hogyan viszonyul ahhoz, ha a beszélgetőpartnere folyton visszakérdez? Fiatalok vagyunk, kollégák, ne üljünk kukán a szünetben.

2016. júl. 27. 21:19
 1/2 anonim válasza:
Szia :) Szerintem mond meg neki hogy beszéljen lassabban és ne harapja el a szó véget. Vagy irjatok valamire bár gondolom hogy szünetben inkább pihentek. Idővel majd megszokod ahogy beszél csak az elején nehéz
2016. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is elég durván beszédhibás voltam, egy születési rendellenességből kifolyólag. Kisgyerekként sokat jártam logopédushoz, majd fogszabályzásra, aztán mindez abbamaradt. 19 évesen önszántanból megint elkezdtem felnőtt logopédushoz járni, de magamtól is sokat fejlődtem.


Ha nem érted, mit mondd, kérdezz vissza nyugodtan. Jelezd, hogy beszéljen hangosabban. Tudod, picit odafordítod a füled és koncentrálva figyelsz. Ebből ő is látni fogja, hogy hangosabban, érthetőbben kellene beszélnie.

2016. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!